Golda: S Peltou a Berbrem se fotbal nikam neposune! | iSport.cz
23. ledna 2013 • 21:10

Golda: S Peltou a Berbrem se fotbal nikam neposune!

Autor: sh, iSport.cz
TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske
VŠECHNA VIDEA ZDE

S rozhodnutím výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), že vyšetřování korupce bude od teď pouze v rukou policie, šéf disciplinárky Jiří Golda bytostně nesouhlasí a radši okamžitě odstoupil z funkce. „Komise se má stát jen mašinou na červené karty. To jsem nemohl přijmout,“ říká v rozhovoru pro deník Sport.Jeho „fotbalový soud“ řešil kauzu Křetínského kabely, teď mu ji ovšem vedení fotbalu prakticky odebralo s tím, že se počká na výsledky policejního šetření.

„Kdo zjistí trestný čin, má ho ohlásit na policii. Pak to může přinést výsledky. To ano. Ale tahle kauza byla zbabraná od počátku,“ vysvětluje Golda svůj pohled.

„Svolaní novináři, zdrcený předseda, pak se něco objevilo, ale bez důkazů. Pořád to někam unikalo,“ dodává.

„Navíc korupce se řeší zdlouhavě. Čeká se na obvinění, pak přijde možná obžaloba, soud, odvolání. Copak je možné, aby se fotbalové kauzy táhly pět šest let! Jak by to fungovalo? Podezřelí rozhodčí by nadále pískali? To přece nemá logiku,“ vykládá Golda znepokojeně, proč s takovým řešením nesouhlasí a odstoupil.

Reportáž iSport TV o ukončení vlastního šetření korupčních podezření v českém fotbale

Předseda FAČR Miroslav Pelta tak přišel o jednoho z mála oponentů. Teď už bývalý šéf disciplinárky připouští, že mohlo jít o cílený tah, jak ho dotlačit k rezignaci.

„Když jsem odmítl přistoupit na jednu dohodu, pak na druhou, tak se to udělalo tak, že se mají osekat zásadním způsobem pravomoce disciplinárky, která se má stát jen mašinou na červené karty. To jsem skutečně přijmout nemohl,“ prohlašuje Golda s tím, že vracet do fotbalu se zatím rozhodně nehodlá.

„Nechci vylučovat nic, ale teď jsem rád, že si nějakou dobu odpočinu. Dokud však budou fotbal řídit lidi jako pan Pelta a pan Berbr, tak se nikam neposune a vracet se do něj nechci,“  má jasno.

Rozhovor s Jiřím Goldou a rozsáhlé zpravodajství o kroku FAČR čtěte ve čtvrtečním Sportu!

Předseda disciplinární komise Jiří Golda opouští sídlo Fotbalové asociace ČR poté, co se rozhodl rezignovat na svoji funkci
Předseda disciplinární komise Jiří Golda opouští sídlo Fotbalové asociace ČR poté, co se rozhodl rezignovat na svoji funkci

 
Články odjinud


Články odjinud