Masopust v Síni slávy. Ve Sportu vyprávěl, jak předčil Pelého | iSport.cz
10. června 2014 • 17:29

Masopust v Síni slávy. Ve Sportu vyprávěl, jak předčil Pelého

Autor: pta, iSport.cz
TOP VIDEA
Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu
Show, která nemá obdoby! Terminátor v roli moderátora zpovídá sportovní hvězdy Show, která nemá obdoby! Terminátor v roli moderátora zpovídá sportovní hvězdy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vstřelil gól ve finále mistrovství světa 1962, získal Zlatý míč. Do redakce deníku Sport dorazila velmi vzácná návštěva. Dva dny před začátkem šampionátu v Brazílii vstoupil do Síně slávy deníku sport Josef Masopust.Účast v závěrečném zápase světového šampionátu v Chile považuje Masopust za jeden ze dvou největších okamžiků svojí hráčské kariéry. Jako další připomněl vítězství s Duklou 4:3 nad Santosem s legendárním Pelém na turnaji v Mexiku o tři roky dříve.

Do zápasu tehdy nastupovali s velkým respektem proti tehdejšímu nejlepšímu týmu světa. I když rychle prohrávali 0:2, skóre dokázali otočit i zásluhou dvou Masopustových gólů. Po utkání se od soupeře dostal výjimečného ocenění. „Ne Pelé, vy jste dneska král. To víte, že to člověku polahodí,“ zavzpomínal Masopust v redakci Sportu, kde se zúčasnil i online rozhovoru se čtenáři iSport.cz (JEHO ODPOVĚDI ZDE>>>).

Právě Brazílii bude nejvíc fandit na nadcházejícím šampionátu. Doma už si připravil zázemí, aby mohl sledovat měsíční maraton zápasů. „Mám vyhrazený dětský pokoj, kde je všechno nastavené. Nebudu omezený,“ prozradila při rozhovoru třiaosmdesátiletá legenda.

Speciál iSport.cz k MS ve fotbale 2014 v Brazílii zde »

Masopust v Síni slávy. Ve Sportu vyprávěl, jak předčil Pelého

Legendární český fotbalista zavzpomínal na časy, kdy sám byl oporou národního týmu
Legendární český fotbalista zavzpomínal na časy, kdy sám byl oporou národního týmu

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud