10. června 2013 • 11:34

Paclík se brání: Já nejsem Berbrův muž! A spolupráce s StB mi vadí

Autor: šf, spo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
V KURZU: Plzeň ukáže, kdo je pán. Bolka v Edenu nepropadne a radost Kováče?
Perfektní Mrázek! Český gólman vychytal střelce Anaheimu a po téměř třech letech si připsal čisté konto v NHL
VŠECHNA VIDEA ZDE

PELTOVCI VS. BERBROVCI - Majitel Viktorie Plzeň Tomáš Paclík se důrazně ohradil proti zákulisním informacím. A nechce, aby jej veřejnost vnímala jednoho z pěti členů Výkonného výboru Fotbalové asociace ČR, kteří půjdou na ruku Romanu Berbrovi. „Já nejsem jeho muž!“ uvedl v rozhovoru pro deník Sport. A nelíbí se mu ani minulost červstvě zvoleného místopředsedy u Státní bezpečnosti.„Rozhodně jsem nebyl kandidátem pana Berbra, a i když se taková interpretace objevuje, hlasy jsem si získal sám. A dostal jsem se do výkonného výboru v prvním kole. Co k tomu mám říct? Pan Berbr je z Plzně, můj klub taky, ale nic jiného tam není,“ dušuje se Tomáš Paclík.

Tvrdí, že s většinou klubů jednal osobně a že znají jeho názory. Právě svou angažovanost považuje za hlavní důvod, proč dostal od delegátů nadpoloviční většinu hlasů hned v prvním kolem. „Takže mě asi tak (jako Berbrova muže) všichni nevnímají,“ podotkl.

Rozdělení Výkonného výboru FAČR
8 – PELTOVCI 5 – BERBROVCI
Miroslav Pelta
Dušan Svoboda
Zdeněk Zlámal
Pavel Blaha
František Hrdlička
Josef Lébr
Vlastimil Hrubčík
Miroslav Brzáček 
Roman Berbr
Dagmar Damková
Josef Tancoš
Rostislav Votík
Tomáš Paclík

Pozn.: Pelta počítá Paclíka do svého tábora, ale ten v předchozím VV hlasoval s Berbrem 

Roman Berbr (vpravo) a Tomáš Paclík přicházejí na valnou hromadu FAČR
Roman Berbr (vpravo) a Tomáš Paclík přicházejí na valnou hromadu FAČR

Paclík nejprve nechtěl o Berbrově minulosti u StB mluvit. Ale napodruhé již jasně deklaroval, že je to neakceptovatelné. „Když čtu názory lidí z fotbalu, je evidentní, že tyhle věci neřeší. Pro mě je spolupráce s StB absolutně nepřijatelná,“ pronesl.

I z toho důvodu by si dokázal představit ve vedení fotbalu jiné lidi, byť ve výkonném výboru usedl sám po boku Berbra, Damkové či Svobody.
„Myslím, že z hlediska důvěryhodnosti by změna byla potřeba,“ prohlásil po sobotní valné hromadě. „Sám jsem se snažil pro to něco udělat, pokoušel jsem se oslovit nějaké lidi z nefotbalového prostředí, protože zevnitř fotbalu se nikdo relevantní evidentně neodvážil postavit,“ vysvětlil Paclík.

Avšak s Miroslavem Peltou, se kterým byl ještě před několika měsíci na kordy, si v současné chvíli docela rozumí.

„Míra Pelta je můj předseda, jako tomu bylo poslední dva roky. Měl jsem s ním rozpory, podle mě by předseda asociace neměl být spojen s žádným profesionálním klubem, což je všude ve světě naprosto samozřejmé. Ale pokud jde o normální pracovní věci, vycházíme spolu,“ dodal Paclík.

Co řekli o Berbrově minulosti v StB

Miroslav Pelta, předseda FAČR
"Vadí mi to, není to dobrá zpráva. Pro nikoho, kdo měl zkušenosti s touto složkou, to nebylo nic příjemného. Roman mi ale tvrdil, že byl pouze u rozvědky. Že nikoho netýral, netrápil ani nesledoval... Ale není to nic, čím by se mohl chlubit. Je to o jeho svědomí a o tom, jestli to vadí jeho voličům. Asi ne, když ho zvolili. Osobně z toho nemám dobrý pocit, což jsem mu řekl do očí."

Libor Kleibl, ředitel Slovanu Liberec
"Vem´ to čert. Je to přes dvacet let staré. Nezajímá mě to, ani nevím, jestli tam vlastně byl, nebo ne. Je možné, že se k tomu přiznal, ale neřeším to. Čert ví, kolik lidí tady v sále s tou institucí spolupracovalo..."

Miroslav Liba, Středočeský fotbalový svaz
"Dle mých informací pan Berbr opravdu pracoval u rozvědky, a to více než před třiceti lety. Nevadí mi, co tehdy dělal, jestliže nikoho neposlal za katr nebo na šibenici, jak bylo za minulého režimu dobrým zvykem. Potěšující v jeho případě může být fakt, že pokud vím, tak u této organizace nepracovali žádní, s prominutím, blbci."

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud