Jonáš Bartoš
9. června 2016 • 20:50

Češi se už ladili na Španělsko. Vrba postavil panáky podle soupeře

Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | Má na to tři pořádné tréninky. Tři jednotky, kdy ještě může vyladit českou reprezentaci na prvního soupeře na fotbalovém EURO 2016. Kouč Pavel Vrba už čtvrteční přípravu v Tours poprvé směřoval ke Španělsku. Hráči pilovali mimo jiné i krátké přihrávky na malém prostoru mezi kužely, jejichž rozestavení nápadně připomínalo sestavu mistrů světa i Evropy. Víc toho ale Češi veřejnosti ani novinářům neukázali, po čtvrthodině se pokračovalo za zavřenými dveřmi.V době, kdy hráči u postranní čáry pod dohledem kondičního trenéra Michala Rukavičky rozhýbávali nohy a zahřívali svaly, už trenéři chystali první herní cvičení. Na trávník v Tours postavili deset panáků v rozestavení, ve kterém mohou vyrukovat Španělé do zahajovacího boje na EURO.

Čech si podmaňuje Tours - dal rukavice zraněnému klukovi
720p 480p 360p 240p

Reprezentanti kolem nich nacvičovali krátké přihrávky na malém prostoru. Mohlo to simulovat modelové situace, které mohou nastat proti obhájcům titulu v pondělním ostrém vstupu do turnaje v Toulouse. „Doteď jsme se soustředili jen na sebe, co bychom na turnaji chtěli hrát a jak se prezentovat. Dneska šlo o první trénink, který byl zohledněný na Španěly,“ prozradil něco málo z trenérské kuchyně kapitán Tomáš Rosický.

Vše o fotbalovém EURO 2016 ve Francii čtěte ZDE »

Zvolit správnou strategii na tým mistrů světa i Evropy je klíč k úspěchu. Jde o velmi složitý recept. Hráči nesmí zalézt a nechat soupeři prostor pro vířivý pohyb a krátké přihrávky, zároveň ale nejde bojovat příliš „nahoře“ a riskovat údery do otevřené obrany.

Správná cesta existuje zřejmě někde mezi absolutním riskem a totálním betonem. Možná Češi zkusí něco ve stylu, jaký trenér Vrba použil v úspěšném domácím duelu proti Nizozemsku (2:1). Mužstvo sázelo spíš na pečlivou defenzivu a snažilo se o co nejrychlejší kontry do otevřenější obrany.

Premiéra na EURO ale bude pro český výběr hodně náročná. „Španělé se mi strašně líbí, hlavně jejich fotbalové myšlení. Rychle řeší herní situace, mají fantastickou techniku s balonem. To jsou věci, na které se fotbalový fanoušek rád dívá, Víme, co nás čeká a musíme se s tím vypořádat,“ dodal Rosický.

Na koho se Češi těší na EURO? Já na Modriče, je to obrovský sympaťák, říká Krejčí
720p 480p 360p 240p

Na český trénink dorazily tisíce diváků, Čech dal rukavice zraněnému fanouškovi
720p 480p 360p 240p

Manažerka hotelu, kde bydlí Češi: Fandíme i jim. Naše srdce jsou rozdělená
720p 480p 360p 240p

Češi bydlí ve francouzském zámku. Podívejte se, jak vypadá pokoj Davida Lafaty
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze