Tomáš Podvín
19. června 2016 • 17:54

Španělé jedou. Gól nedostali DESET zápasů, Iniesta je mistrem přihrávek

TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jsou považováni za jednoho z favoritů EURO a zatím ukazují, že právem. Fotbalisté Španělska přijeli do Francie ve velké pohodě, jejich hra je zatím dominantní. A to jak v ofenzivě, tak v defenzivě. Ta je až neuvěřitelně pevná, skórovat proti Španělům je skutečně těžká disciplína.Španělsko ve dvou zápasech na EURO zatím neinkasovalo a potvrdilo tak fantastickou formu z kvalifikace. Tým Vicente del Bosqueho totiž nedostal gól už v 10 soutěžních utkáních v řadě!

Pevnou obranu nepřekonalo Česko, Turecko, dvakrát Ukrajina, Bělorusko, Lucembursko a jednou také Makedonie a Slovensko. Právě slovenská reprezentace je posledním týmem, který v soutěžním duelu úřadující mistry Evropy překonal.

Stalo se tak v památném zápase, ve kterém Slováci na domácí půdě Španělsko porazili 2:1. Vítězný gól dal v 87. minutě záložník Miroslav Stoch. Od té chvíle už obrana v čele se stoperskou dvojicí Sergio Ramos a Gerard Piqué neinkasovala. Gól Španělé dostali pouze v přátelských zápasech.

Vynikající statistiky tak má brankář David de Gea, který neinkasoval v pěti soutěžních zápasech v řadě. Čisté konto tak drží už 450 minut, čímž překonal letitý rekord anglického brankáře Gordona Bankse. Ten v roce 1966 nedostal gól 442 minut.

Muž utkání? Dvakrát Iniesta

Španělé zatím na EURO vládnou i v ofenzivě. Proti Česku dali sice jen jeden gól, ale měli trvalou převahu. V zápase s Turky už explodovali španělští útočníci naplno, dva góly dal Álvaro Morata, jeden přidal Nolito a byla z toho jasná výhra 3:0.

Nejlepším hráčem Španělska a motorem ofenzivy je ale borec, který sám ještě neskóroval. A není velkým překvapením, že jím je Andrés Iniesta. Záložník Barcelony, který má míč neustále u nohy a hlavu nahoře. Ladný středopolař, kterému prostě míč nevezmete.

Iniesta má zatím na EURO na svém kontě nejvíce přihrávek ze všech. Rozdal už 192 pasů, z toho 179 (93,2%) bylo přesných. Ostatně, česká obrana moc dobře ví, jak Iniesta dokáže přesně přihrát. Právě jeho centr na Piquého duel Španělska s partou Pavla Vrby rozhodl.

Za všechno mluví fakt, že byl Iniesta zvolen v obou zápasech Španělska na EURO mužem utkání. Právě tichý génius zatím řídí hru týmu, který si do Francie přijel pro zlato.

Kompletní servis o EURO sledujte ZDE>>

Kde mají základnu Španělé? V idylické pevnosti kardinála Richelieu

Presink proti Španělsku? To by byla sebevražda, tvrdí hráči

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze