11. října 2018 • 23:49

Chipciu pomohl gólem k výhře Rumunska, slaví i Portugalci

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Portugalska v Chorzówě porazili 3:2 Polsko a vyhráli i druhé utkání v Lize národů. O vítězství úřadujících mistrů Evropy, kteří nastoupili bez hvězdného Cristiana Ronalda, rozhodli André Silva, Bernardo Silva a vlastní branku si dal Kamil Glik.

Polsko poslal do vedení Krzysztof Piatek, ale Portugalci třemi góly skóre otočili. V 77. minutě sice snížil Jakub Blaszczykowski po přihrávce Roberta Lewandowského, který odehrál jubilejní 100. zápas za reprezentaci, ale hosté těsný náskok udrželi a navázali na výhru nad Itálií. Poláci mají ve skupině A3 na kontě stejně jako Italové jediný bod.

Dramatické vítězství si ve skupině C4 připsalo Rumunsko. Hosty poslal v Litvě do vedení sparťanský obránce Alexandru Chipciu, ale domácí v 90. minutě vyrovnali. Rumunsko ale přesto dokázalo vybojovat tři body, protože ve čtvrté minutě nastavení se prosadil Alexandru Maxim.

Utkání základních skupin fotbalové Ligy národů:

Skupina A3:

Polsko - Portugalsko 2:3 (1:2)
Branky: 18. Piatek, 77. Blaszczykowski - 32. A. Silva, 43. vlastní Glik, 52. B. Silva.

Izrael - Skotsko 2:1 (0:1)
Branky: 52. Peretz, 75. vlastní Tierney - 25. Mulgrew. ČK: 61. Souttar.

Skupina 1

1. Skotsko 4 3 0 1 10:4 9
2. Izrael 4 2 0 2 6:5 6
3. Albánie 4 1 0 3 1:8 3

Skupina C4:

Litva - Rumunsko 1:2 (0:1)
Branky: 90. Zulpa - 13. Chipciu, 90.+4 Maxim.

Kosovo - Malta 3:1 (1:0)
Branky: 30. a 81. Kololli, 68. Muriqi - 51. Agius. ČK: 70. Mifsud.

Faerské ostrovy - Ázerbájdžán 0:3 (0:1)
Branky: 28. a 85. z pen. Oliveira, 67. Nazarov.

Skupina 3

Alexandru Chipciu dal gól za reprezentaci Rumunska

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905