Rumunská jednadvacítka vyhrála přestřelku s Anglií, trefil se i Hagi | iSport.cz
21. června 2019 • 23:20

Rumunská jednadvacítka vyhrála přestřelku s Anglií, trefil se i Hagi

Ianis Hagi  září na ME do 21 let
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

I ve svém druhém utkání na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let rumunský tým nastřílel čtyři góly a postaral se o další překvapení výhrou 4:2 nad Anglií. Všechny branky padly při přestřelce v závěrečné čtvrthodině. Mezi střelce se zapsal i syn rumunské legendy Gheorge Hagiho Ianis, který skóroval také v úvodním utkání při vítězství 4:1 nad Chorvatskem.

Své druhé utkání na turnaji v Itálii a San Marinu vyhrála ve skupině C také Francie, jež díky brance útočníka Moussy Dembélého z 8. minuty porazila 1:0 Chorvatsko. Oba stoprocentní týmy se v závěrečném duelu utkání o vítězství ve skupině, v případě remízy projdou společně do semifinále. Do play off postoupí vítězové tří skupin a nejlepší mužstvo z druhých míst.

Rumuny poslal do vedení v 76. minutě nositel jiného slavného fotbalového jména George Puscas, útočník Palerma stejně jako v duelu s Chorvatskem otevřel skóre z penalty. Na vyrovnání Angličanů odpověděl v 85. minutě dvacetiletý Hagi, ale vedení svěřencům Mirela Radoie opět dlouho nevydrželo.

Anglii přiblížil první bod na turnaji střídající útočník Tammy Abraham z Chelsea, ale pak zaúřadoval na druhé straně jiný náhradník. Florinel Coman nejprve vystřelil z dálky po k levé tyči a brankář Manchesteru United Dean Henderson míč neudržel v rukavicích, v nastavení se pak za další střelou záložníka FCSB (bývalá Steaua) jen otočil.