Rosického návrat se komplikuje | iSport.cz
12. září 2008 • 12:14

Rosického návrat se komplikuje

Autor:
Reklama
Tomáš Rosický
TOP VIDEA
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Duel v Severním Irsku znovu potvrdil jeden fakt. Český tým potřebuje Tomáše Rosického. Jeho tvořivé schopnosti mužstvu chybí.Kdy se však kapitán národního celku a špílmachr Arsenalu vrátí na trávníky? Rekonvalescence po operaci podkolenní šlachy údajně neběží úplně podle plánu.

V Severním Irsku svěřenci trenéra Petra Rady postrádali přesnější finální přihrávku, překvapivý úder, kterým by český celek svého soka zaskočil. Ve středu pole chyběla kreativita. Tomáš Rosický tím vším disponuje...

Jenže datum jeho návratu je stále zahaleno nejasnostmi. „Pokud půjde vše dobře, měl bych se vrátit v září,“ řekl Rosický v rozhovoru pro Sport v polovině července. Čas běží a objevují se hlasy, že v průběhu září už sedmadvacetiletý záložník do ostrého zápasu nezasáhne.

Na začátku ledna odehrál zatím svoje poslední utkání, pak mu to podkolenní šlacha nedovolila. V polovině května podstoupil Rosický operaci poraněného místa a od té doby se věnuje rekonvalescenci.

„Když trénuje bez balonu, všechno je v pořádku, pokud je to s balonem, je to špatné,“ řekl Sportu zdroj, který je obeznámen se stavem hráče.

Kouč české reprezentace Rada to před nedávnem potvrdil. „Tomáš začal další etapu individuální přípravy s míčem, jenže nedávno přišla nějaká nepříjemná reakce kolena právě na ten míč. Opravdu se dá jen těžko odhadovat, jestli bude aspoň na říjnový kvalifi kační dvojzápas v Polsku a doma se Slovinskem,“ uvedl český stratég při nominační tiskové konferenci před utkáním v Severním Irsku.

Jenže právě říjnové kvalifi kační bitvy se kvapem blíží. S Polskem se Češi utkají již za třicet dní! Se Slovinskem o další čtyři později. A momentální zdravotní stav Rosického je zahalen tajemstvím. „Bez svolení Arsenalu nemohu upřesnit, jak na tom Tomáš nyní je,“ omluvil se Pavel Paska, hráčův manažer.

Ani ofi ciální webové stránky neprozrazují o zdravotním stavu reprezentačního kapitána nic přesnějšího. V poslední zprávě na toto téma z 1. září se píše, že trenér Arsenalu Arséne Wenger věří v návrat Rosického již v průběhu září.

Středopolař londýnského klubu ví, že nesmí nic uspěchat. „Mám s lékaři, fyzioterapeuty a trenéry takovou dohodu, že budu velmi pečlivě naslouchat hlasu svého těla. Když mu budou nakládat moc, tak se bude bouřit. Kdybych koleno zatěžoval moc a já se snažil všechno urychlit, tak to může dopadnout jedině blbě,“ uvedl Rosický před časem na svých webových stránkách.

I pokud by se ovšem dokázal k fotbalu vrátit ještě na konci září, zůstává otázkou, v jaké by byl herní i fyzické kondici. A zda by tedy v takovém stavu byl pro Radův celek v kvalifi -kačních bojích přínosem.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud