Prasečí hlava ve studiu? Proč ne | iSport.cz
9. října 2008 • 15:16

Prasečí hlava ve studiu? Proč ne

Autor: ČTK
Pork Chop (vpravo) vede ve sprintu. Čtyři rozkošná prasátka, Ham Bone, Bacon Bone, Pork Chop a Miss Porky Pig, z nichž každé nosí šátek různé barvy, rozesmívají stovky přihlížejících
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
RUDEJ FANDA: Sparta dopředu? Jak Hřebíkův kosočtverec! Z Beauguela je Tecl kola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polský poslanec Janusz Palikot, který je znám svými výstřelky a extravagancí, šokoval televizní diváky, když přinesl do studia krvavou prasečí hlavu. Položil ji na talíř a oznámil, že ji pošle "mafii" v Polském fotbalovém svazu (PZPN).Vyzval, aby byl zatčen předseda svazu Michal Listkiewicz. "Ten by měl sedět už dávno," řekl Palikot.

Polský fotbalový svaz čelí ostré kritice politiků i fanoušků. Vyčítají mu mimo jiné to, že údajně jen přihlížel rozsáhlé korupční aféře ve fotbale. Naposledy ve středu byli kvůli korupci zatčeni dva fotbaloví činovníci a jeden trenér. Zástupci svazu tvrdí, že o ničem nevěděli.

Nápravu chtěl zjednat ministr sportu Miroslaw Drzewiecki, který odvolal vedení svazu a jeho řízením pověřil správce. Za svaz se však postavily mezinárodní fotbalové asociace a správce musel odejít.

"Prohráli jsme první bitvu, ale poučeni chybami povedeme další," řekl Palikot z vládní Občanské platformy. Podle něj si svaz najal detektiva, který sleduje každý krok ministra.

"Ministr Drzewiecki musí chodit v neprůstřelné vestě s ochrankou a jezdit třemi automobily, protože není jasné, v kterém ho budou chtít zastřelit," řekl zcela vážně poslanec, kterého v Polsku bere vážně málokdo.

Listkiewicz rozhodně odmítl, že by si svaz najímal v nějakém případu detektiva. "Poslanec Palikot chce na sebe upozornit, ale překročil hranice směšnosti," uvedl.

"S ministrem Drzewieckým jsem velmi často při různých příležitostech a nevšiml jsem si, že by chodil v neprůstřelné vestě," dodal předseda svazu.

Poslance již několikrát Občanská platforma pokárala za jeho výstřelky. Tentokrát však mlčí, podle komentátorů hlavně proto, že celá vláda je rozladěná z toho, že se nepodařilo zasáhnout ve svazu, který je trnem v oku politiků z různých stran již řadu let.

Témata:  sport, fotbal, polsko, Palikot
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud