1. března 2018 • 19:10

Neymar v Brazílii. Před operací je na vozíčku, startuje závod o MS

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
Sáblíková po sezoně: Bylo se mnou k nevydržení. Omlouvám se! Sáblíková po sezoně: Bylo se mnou k nevydržení. Omlouvám se!
VŠECHNA VIDEA ZDE

V obličeji sebevědomý úsměv, na očích stylové kulaté brýle. Přesto nemůže být Neymarovi dobře po těle. Zraněný pacient přiletěl ve čtvrtek do domovské Brazílie, na letišti se přemisťoval na kolečkovém křesle. Hvězdu PSG už v sobotu čeká operace nohy, odhadovaná pauza se natahuje na tři měsíce. Obávaný snajpr bude závodit s časem, aby se stihl dát do pořádku alespoň pro mistrovstvé světa v Rusku, které startuje v půlce června.Nejdražší hráč si po přistání v Brazílii vyžádal asistenci, k autu ho jeho pomocníci dovezli na kolečkovém křesle. To značí jediné. Neymar je mimo provoz, po zranění nohy z minulého víkendu z utkání s Marseille má před sebou náročnou rekonvalescenci.

Už v sobotu ho v Belo Horizonte čeká operace zraněné nohy. Neymar má mimo zhmožděného kotníku i zlomenou nártní kost, proto se rozhodl pro razantní léčbu. Po dlouhých rozvahách nakonec svolil k chirurgickému zákroku.

"Je to důležitá kost na noze. Operace proběhne v sobotu ráno, rekonvalescence zabere od dvou a půl do tří měsíců," uvedl doktor brazilského týmu Rodrigo Lasmar, který má operaci na starosti.

Přítomný na sále bude i zástupce lékařského štábu z PSG. "Po třídenní léčbě řídící se přísným lékařským protokolem jsme došli k rozhodnutí, které je v souladu s hráčem a lékařskými týmy PSG a brazilské reprezentace," uvedl v prohlášení pařížský klub.

Neymara nyní čeká pořádná honička. Sezonu ve Francii může už teď prakticky odepsat, cílem je dostat se do kondice na mistrovství světa v Rusku. Brazílie vstoupí do šampionátu už 17. června duelem se Švýcarskem.

Brazílie na svou největší hvězdu samozřejě velmi spoléhá. Neymar táhl svou zemi i na minulém domácím šampionátu, jenže ve čtvrtfinále proti Kolumbii se ošklivě zranil a do závěrečných bojů už zasáhnout nemohl. Brazílie nakonec skončila až čtvrtá, celý svět si pamatuje její výprask 1:7 v semifinále s Německem.

Hvězdný útočník PSG Neymar na letišti v Brazílii, kde se podrobí operaci zranění nohy
Hvězdný útočník PSG Neymar na letišti v Brazílii, kde se podrobí operaci zranění nohy

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze