Neymar ukázal zraněný kotník. PSG i tak porazilo Marseille 3:0

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Paris St. Germain porazili ve šlágru 27. kola francouzské ligy Marseille 3:0 a v čele tabulky mají čtrnáctibodový náskok před Monakem. Svěřenci trenéra Unaie Emeryho zvítězili popáté v řadě a na domácím hřišti jsou i po 14. duelu stoprocentní. Marseille prohrála po osmi zápasech. Nepříjemné zranění kotníku si po špatném došlapu v 77. minutě přivodil hvězdný Neymar.

Pařížané otevřeli skóre v 10. minutě, kdy sice Amavi změnil směr Alvesovy přihrávky, přesto se míč dostal ke Mbappému a ten zakončil přesně k tyči. Ve 27. minutě po Rabiotově pasu zakončil Neymar a jeho střelu si do vlastní brány sklepl Rolando.

Deset minut po přestávce pojistil výhru domácích Cavani , který se ve vápně otočil s míčem a tvrdou ranou nedal gólmanovi Pelému šanci.

Kaňkou na zdařilém výkonu PSG je zranění brazilské hvězdy Neymara. V závěru utkání špatně došlápl a noha se mu ohnula v kotníku, načež nemohl v zápase pokračovat.

V pondělí ráno do svého příběhu na Instagramu umístil fotku s obvázaným a zpevněným kotníkem. „Pro dnešek konec,“ napsal k tomu lakonicky.

Další utkání hraje PSG už ve středu, kdy v Parc des Princes opět přivítá hráče Marseille, tentokrát ve čtvrtfinále poháru. Příští týden čeká francouzský velkoklub odveta osmifinále LM proti Realu Madrid. Zda se Neymar stihne do té doby dát do pořádku, je otázkou.

Lyonu se v poslední době nedaří udržet vedení. V minulém kole ztratil dvoubrankový náskok na hřišti Lille (2:2) a dnes stav 1:0 proti St. Etienne. Vyrovnávací branku domácí inkasovali v poslední minutě a Olympique už popáté v řadě nezvítězil.

Záložník Jaroslav Plašil odehrál celý zápas za Bordeaux, které remizovalo bez branek s Nice.

Neymar ukázal nepříjemné zranění kotníku na Instagramu

Domácí: 11. Mbappé, 28. Rolando (vl.), 55. Cavani

Hosté:

Domácí: Aréola – Dani Alves, Marquinhos, Silva (C), Kurzawa – Lo Celso (71. Draxler), Diarra (61. Di María), Rabiot – Mbappé (61. Motta), Cavani, Neymar.

Hosté: Pelé – Sakaj (60. B. Sarr), Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo – Thauvin, Payet (C), Ocampos (37. M. Sanson) – Germain (73. N'Jie).

Domácí: Di María, Draxler, Kimpembe, Motta, Meunier, Pastore, Trapp

Hosté: Abdennour, Escales, Kamara, López, N'Jie, Sanson, Sarr

Domácí: Silva, Cavani, Diarra, Dani Alves, Motta, Di María

Hosté: Ocampos, Rolando, Germain, N'Jie