Jan Vacek
29. června 2018 • 12:46

Cesta do Ruska?! Fanoušci Uruguaye spustili chorál o Ronaldově orientaci

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA | Jestliže některé z ruských měst dosud nezachvátil světový šampionát, šlo to ještě do pátku spolehlivě říct o Soči. V přímořském letovisku panoval klid, pláže poseté turisty, typicky letní vyžití. To se ale nyní mění. Do dějiště zimní olympiády 2014 se totiž začínají sjíždět fanoušci Uruguaye. A to bude pořádný hukot.Říká se o nich, že jsou jedni z nejlepších na světě. Vášniví, oddaní, obětaví. Příznivci uruguayské reprezentace neváhali vyrazit přes polovinu zeměkoule, aby podpořili své miláčky v sobotním osmifinále proti Portugalsku. „Pocházím z vesničky kousek do Montevidea. Na cestě jsme už skoro tři dny,“ vypráví mi fanoušek Maxi, který dostal v letadle z Istanbulu do Soči místo vedle mě.

Krátce poté se otočí, zamává na své kumpány a ti spustí napříč palubou mohutné chorály. Z hurónské španělštiny pochytím jen to, že se týkají Cristiana Ronalda, hlavní hvězdy sobotního soupeře. „Narážíme na jeho orientaci,“ mrkne na mě Maxi. Horkokrevnost se v těchto chlapících rozhodně nezapře. Ostatní cestující zprvu nasadí vystrašený výraz, po chvíli už se ale baví tím, co partička v modrobílých dresech předvádí.

Modrobílá vlna se valí na Soči! Uruguayci fandili už v letadle
1080p 720p 360p

Ačkoli dosud Uruguay zůstala trochu stranou zájmu, ve vyřazovací části šampionátu může nadělat pořádnou paseku. Respektovaný kouč Óscar Tábarez má totiž k dispozici fantastický tým. Skvělý při hře dozadu (Uruguay nedostala ve skupině ani gól), s elitními střelci Edinsonem Cavanim a Luisem Suárezem na hrotu.

„Víte, nám tohle postavení vyhovuje. Tolik se o nás nemluví, nepíše. Ale sílu máme obrovskou. V sobotu to bude jenom o tom, jestli zastavíme Ronalda. Pokud se nám to povede, máme vyhráno,“ nepochybuje Maxi.

Kdo bude mít na trávníku navrch, to se ukáže až v sobotu večer. Je ovšem vysoce pravděpodobné, že souboj v hledišti moderního Fisht Stadium ovládnou Uruguayci.

Uruguayjci zvládli první poločas na výbornou
Uruguayjci zvládli první poločas na výbornou

FAKTA MS: Suverénní Uruguay, Ronaldo se klepal proti Íránu
1080p 720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze