Jan Vacek
29. června 2018 • 12:46

Cesta do Ruska?! Fanoušci Uruguaye spustili chorál o Ronaldově orientaci

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ranaři v lize: Houšteckého syn a Robocop. Kdo nadává i rohovým praporkům?
Kometa? Zatím čistá bída, nedůsledný tým. Sparta a Pardubice otestovaly reálnou sílu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA | Jestliže některé z ruských měst dosud nezachvátil světový šampionát, šlo to ještě do pátku spolehlivě říct o Soči. V přímořském letovisku panoval klid, pláže poseté turisty, typicky letní vyžití. To se ale nyní mění. Do dějiště zimní olympiády 2014 se totiž začínají sjíždět fanoušci Uruguaye. A to bude pořádný hukot.Říká se o nich, že jsou jedni z nejlepších na světě. Vášniví, oddaní, obětaví. Příznivci uruguayské reprezentace neváhali vyrazit přes polovinu zeměkoule, aby podpořili své miláčky v sobotním osmifinále proti Portugalsku. „Pocházím z vesničky kousek do Montevidea. Na cestě jsme už skoro tři dny,“ vypráví mi fanoušek Maxi, který dostal v letadle z Istanbulu do Soči místo vedle mě.

Krátce poté se otočí, zamává na své kumpány a ti spustí napříč palubou mohutné chorály. Z hurónské španělštiny pochytím jen to, že se týkají Cristiana Ronalda , hlavní hvězdy sobotního soupeře. „Narážíme na jeho orientaci,“ mrkne na mě Maxi. Horkokrevnost se v těchto chlapících rozhodně nezapře. Ostatní cestující zprvu nasadí vystrašený výraz, po chvíli už se ale baví tím, co partička v modrobílých dresech předvádí.

Modrobílá vlna se valí na Soči! Uruguayci fandili už v letadle
Video se připravuje ...

Ačkoli dosud Uruguay zůstala trochu stranou zájmu, ve vyřazovací části šampionátu může nadělat pořádnou paseku. Respektovaný kouč Óscar Tábarez má totiž k dispozici fantastický tým. Skvělý při hře dozadu (Uruguay nedostala ve skupině ani gól), s elitními střelci Edinsonem Cavanim a Luisem Suárezem na hrotu.

„Víte, nám tohle postavení vyhovuje. Tolik se o nás nemluví, nepíše. Ale sílu máme obrovskou. V sobotu to bude jenom o tom, jestli zastavíme Ronalda. Pokud se nám to povede, máme vyhráno,“ nepochybuje Maxi.

Kdo bude mít na trávníku navrch, to se ukáže až v sobotu večer. Je ovšem vysoce pravděpodobné, že souboj v hledišti moderního Fisht Stadium ovládnou Uruguayci.

Uruguayjci zvládli první poločas na výbornou
Uruguayjci zvládli první poločas na výbornou

FAKTA MS: Suverénní Uruguay, Ronaldo se klepal proti Íránu
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinud