Pozor na Uruguay! Už to není jen tým o útočné superdvojici | iSport.cz
Michal Kvasnica
25. června 2018 • 20:59

Pozor na Uruguay! Už to není jen tým o útočné superdvojici

TOP VIDEA
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedna upocená výhra, druhá upocená výhra. Až napotřetí ukázala Uruguay svůj pravý potenciál, když nedala Rusku šanci a smetla ho pohodlně 3:0. Resumé: 3 zápasy, 9 bodů, skóre 5:0 a první místo ve skupině A. Ve stínu tradičních velmocí se svěřenci 71letého stratéga Óscara Tabáreze řadí k favoritům MS. Nenápadně, ale o to důrazněji.Kdekdo může namítnout, že zápas proti Rusku ovlivnilo hned několik faktorů. Tak třeba: špatné postavení gólmana Igora Akinfejev při prvním gólu Luis Suáreze z přímého kopu, nešťastný vlastňák Denise Čeryševa či brzké vyloučení beka Igora Smolnikova.

Chybná optika! Byla to totiž právě Uruguay, kdo domácí donutil svou vlastní aktivitou k chybám. Elastický defenzivní blok, který se dle potřeby automaticky měnil z 3-5-2 na 4-3-1-2 a naopak, okamžitý represink po ztrátě míče, kvalita na míči a k tomu všemu maximální rychlost.

Moderní atributy, které když se „slijí“ v jeden celek, dělají z jakéhokoli týmu na světě sakra nepříjemného soka. Tím Uruguay aktuálně rozhodně je.

Její borci vám nedají vydechnout, soupeře honí po celém hřišti, než nezískají balon. Pak se zakousnou a v několika mužích pádí směrem vpřed.

Kdo si myslí, že jde o mančaft závislý pouze na tom, jak se vyspí Suárez s Cavanim, je vedle. Jasně, dokud budou reprezentovat, bude pozornost upřena vždy výhradně na ně. Na tom, vzhledem k tomu, co dokázali a dokazují, není nic špatného.

Současný kádr je však perfektně namixovaný. Ať už to zní jakkoli, nebojím se říct, že nemá slabinu.

Posuďte sami.

Fernando Muslera odchytal 100. zápas v nároďáku, v posledních letech je neotřesitelnou jedničkou Galatasaraye Istanbul. Před ním stoperské duo z Atlétika Madrid: zkušený Diego Godín a José Giménez, který roste ve vynikajícího středního obránce.

Záloha je složená z nadržených mladíků ze Serie A, které vrchol teprve čeká, a přece již mají něco odkopaného. O útoku netřeba mluvit podruhé.

Navíc je tu ještě jedna podstatná záležitost, která turnaje povětšinou rozhoduje. Standardní situace. A ty umějí Uruguayští zahrávat jako málokdo, vždyť hned čtyři z pěti jejích branek v Rusku padlo po situaci, kdy míč nejdříve stál na místě! Zatraceně velká pomoc, když vám to zrovna třeba úplně  nelepí.

Ať už Tabárezovi svěřenci nastoupí v osmifinále proti Portugalsku či Španělsku, věřím právě jim.

A ani čtvrtfinále nemusí být konečnou...

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud