6. července 2015 • 11:15

Messi urazil pořadatele: Cena pro nejlepšího hráče? Nechci ji!

Lionel Messi odmítl převzít cenu pro nejlepšího hráče turnaje
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Argentinský fotbalista Lionel Messi podle domácích a španělských médií odmítl po porážce ve finále jihoamerického šampionátu s Chile převzít cenu pro nejlepšího hráče turnaje. Trofej po jeho rozhodnutí zmizela z pódia a organizátoři ji nikomu neudělili.

Argentina po bezbrankovém zápasu i prodloužení prohrála s domácím Chile na penalty 1:4 a Messi tak s národním týmem skončil druhý stejně jako loni na mistrovství světa v Brazílii. Na světovém šampionátu byl rovněž zvolen nejlepším hráčem turnaje.

Útočník Barcelony se podle deníku Marca obdobně zachoval i po úvodním duelu s Paraguayí, kdy nechtěl cenu pro hráče utkání poté, co se spoluhráči přišel o poločasový náskok 2:0 a uhrál pouze remízu 2:2.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>