Za kolik na Brazílii? Utkání snů bude pro fanoušky levnější než Německo | iSport.cz
1. února 2019 • 08:17

Za kolik na Brazílii? Utkání snů bude pro fanoušky levnější než Německo

Autor: ,
TOP VIDEA
Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0 Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0
Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak nacenit fotbalový svátek s Brazílií? Konkrétní částky, za které se fanoušci podívají 26. března na zcela mimořádnou přípravu, rozmýšlelo vedení české fotbalové asociace velmi pečlivě. „Základní ceny lístků se budou prodávat ve třech kategoriích – 990, 1990 a 2490 korun,“ prozradil Sportu ve čtvrtek v podvečer předseda FAČR Martin Malík. V pátek vydala asociace oficiální zprávu, kde zveřejnila i start prodeje vstupenek - 25. února.Zápas v Edenu proti Brazílii je zcela mimořádnou událostí, která s sebou nese i značné finanční nároky (jen startovné pro hvězdnou reprezentaci se pohybuje okolo deseti milionů korun). Zisky ze vstupného jsou pro českou asociaci významnou příjmovou položkou, vedení FAČR se přesto rozhodlo pro přívětivou cenovou hladinu. Takovou, aby se bez problémů zaplnil stadion v Edenu a na fotbalový svátek se dostal i běžně vydělávající fanoušek.

„Základní ceny lístků se budou prodávat ve třech kategoriích – 990, 1990 a 2490 korun,“ nastínil pro deník Sport předseda fotbalové asociace Martin Malík. Kromě tří základních kategorií vstupenek bude k dispozici také varianta Premium seats v hodnotě 3890,-Kč, za kterou fanoušci dostanou nejlepší místa na stadionu a také dárky od partnerů české fotbalové reprezentace. „Premium seats doplňují nabídku pro fanoušky, svou kvalitou zaplňují prostor mezi vstupenkou nejvyšší kategorie a počtově omezenými VIP vstupenkami,“ doplnil Malík.

Důležitý je i počet lístků, který se dostane do veřejného prodeje, významná část zůstane zablokovaná pro potřeby FAČR. „Jsou čtyři skupiny smluvních vstupenek. Protokol FAČR (například krajské a okresní svazy, mládež), tam se počet lístků budeme snažit omezovat. Něco máme pro reprezentační partnery, nějaké vstupenky připadnou Slavii jako nájemci stadionu a část jde i pro potřeby brazilské strany,“ vysvětlil Malík.

S Brazílií v Edenu! Šilhavý se těší na Neymara s Marcelem
720p 360p

Plná kapacita stadionu v Edenu dělá 21 000 diváků, lístků, které vyjmenoval Malík a nepůjdou do volného prodeje, bude zhruba 5 000. S tím, že Slavia svou část nabídne do prodeje vlastním příznivcům, převážně permanentkářům. Prodej vstupenek začne zhruba za dva až tři týdny, o všem bude asociace všechny zájemce včas informovat.

Ceny vstupenek na utkání s Brazílií
I. kategorie         2490,- Kč
II. kategorie        1990,- Kč
III. kategorie       990,- Kč

Cenová hladina, kterou FAČR na výjimečný duel zvolila, je poměrně snesitelná. Třeba na Slovensko (listopad 2018, 1:0) se prodávaly vstupenky v relacích 390, 690, 990 a 1190 korun, na kvalifikaci mistrovství světa s Německem (září 2017, 1:2) stály nejdražší lístky 3000 korun.

Prodej lístků na výjimečné utkání, které začne v Sinobo Stadium 26. března ve 20:45 hodin, bude spuštěn v pondělí 25. února na webovém portálu asociace.

„O ceně lístků jsme interně dlouho diskutovali a myslím, že jsme se dokázali vejít do přiměřené cenové hladiny, která odpovídá výjimečnosti utkání. Brazilský tým představuje nejvyšší možnou sportovní kvalitu i prestiž, v Česku se navíc představí po dlouhých desetiletích. Právě proto jsme se snažili najít kompromis mezi hodnotou exkluzivního utkání a snahou udělat jej dosažitelným pro co možná největší počet našich fanoušků příznivců,“ vysvětlil Malík cenovou politiku.

„Jen pár dní po zápase s Brazílií se koná v O2 aréně koncert Josého Carrerase, který je na operní scéně legendou, podobnou jako Brazilci na fotbalovém hřišti. Nejdražší lístky jsou přitom o 600 Kč dražší než naše kategorie Premium seats. A já věřím, že zážitek to bude v obou případech fantastický,“ uzavřel.

Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud