Zahraniční výzva pro Soukupa, bude trénovat reprezentaci Iráku do 23 let | iSport.cz
Jan Malý
19. června 2021 • 19:03

Zahraniční výzva pro Soukupa, bude trénovat reprezentaci Iráku do 23 let

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta proti Monaku narazila na strop. Co chybělo Hložkovi? Vácha řešil jeho ideální roli
SESTŘIH: Sparta padla na Letné s Monakem 0:2 a Liga mistrů se jí vzdálila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český trenér Miroslav Soukup se vydává na další blízkovýchodní misi, čerstvě se stal koučem reprezentace Iráku do třiadvaceti let. Smlouvu uzavřel na jeden rok. „Překvapilo mě, kolik kvalitních stadionů v zemi je,“ shrnul pětapadesátiletý odborník své první dojmy pro iSport.cz. Soukup v minulosti vedl mužstva Jemenu, Bahrajnu či egyptský tým do dvaceti let. Nyní stojí před novou výzvou. Hlavní úkol? Podzimní kvalifikace na asijský šampionát třiadvacítek, který se pak uskuteční příští rok v Uzbekistánu.

„Dlouhodobějším cílem je vybudovat perspektivní tým, jehož členové by pak mohli pokračovat v áčku. Měli bychom také zapracovávat hráče z Evropy, kteří byli dosud málo využívání. Hrají například v IFK Göteborg, Thunu, někteří působí i v Itálii nebo Anglii, jeden hráč je například v osmnáctce Manchesteru United. My bychom je měli sledovat a být s nimi v kontaktu,“ nastínil bývalý trenér české dvacítky. 

K ruce bude mít stejně jako při poslední štaci v Bahrajnu asistenta Jiřího Rybu a slovenského trenéra brankářů Andreje Kostolanského, nově se k tomuto realizačnímu týmu připojí Kamil Tobiáš. Pomohou jim i dva místní asistenti.  

Vstoupit do diskuse
0
Skupina D
Články odjinud


Články odjinud