Slováci padli s Norskem, sestřelili je Haaland s Ödegaardem. Prohrál i Nita

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Slovenska prohráli v přípravném utkání na hřišti Norska 0:2. O vítězství Seveřanů rozhodli brankami v rozmezí 77. a 80. minuty Erling Haaland a Martin Ödegaard. Francie díky trefě Aureliena Tchouameniho z třetí minuty nastaveného času porazila doma Pobřeží Slonoviny 2:1. Naopak výhodu domácího prostředí nevyužilo Rumunsko a se sparťanským brankářem Florinem Nitou prohrálo s Řeckem 0:1. Jedinou branku vstřelil v 39. minutě Bouchalakis.

Slovenský trenér Štefan Tarkovič nasadil do utkání v Oslu čtveřici hráčů z české nejvyšší soutěže. Vedle obránců Hancka z pražské Sparty a Koscelníka z Liberce nastoupil také sparťanský záložník Haraslín a útočník Almási z Ostravy.

Norové však soupeře přestříleli 21:4 a díky dvěma gólům v poslední čtvrthodině neprohráli doma popáté za sebou. Slovensko, které bylo ve své kvalifikační skupině o postup na mistrovství světa třetí za Chorvatskem a Ruskem, naopak prohrálo po třech zápasech.

Pobřeží slonoviny šlo v Marseille proti Francii do vedení v 19. minutě zásluhou Pepeho. O tři minuty později ale srovnal Giroud. Hráči "Les Bleus" skórovali v posledních devatenácti zápasech po sobě a vytvořili tak svou nejdelší šňůru v historii. O vítězství Francie rozhodl ve třetí minutě nastavení druhé půle po rohovém kopu Tchouameni.

Lotyšsko - Kuvajt 1:1 (0:1)
Branky: 55. Savalnieks - 12. Al Mutawa.

Lichtenštejnsko - Kapverdské ostrovy 0:6 (0:4)
Branky: 18. 37. a 45.+1 Tavares, 73. a 83. Tiago, 34. Semedo.

Lucembursko - Severní Irsko 1:3 (0:1)
Branky: 58. Martins - 16. Magennis, 83. Davis, 85. Whyte.

Bosna a Hercegovina - Gruzie 0:1 (0:0)
Branka: 49. Zivzivadze.

San Marino - Litva 1:2 (0:2)
Branky: 62. Fabbri - 13. Klimavičius, 27. Megelaitis.

Andorra - Sv. Kryštof a Nevis 1:0 (1:0)
Branka: 45.+1 Jordi Alaez.

Francie - Pobřeží slonoviny 2:1 (1:1)
Branky: 22. Giroud, 90.+3 Tchouameni - 19. Pepe.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.