9. listopadu 2008 • 17:31

Rakousko už tuší Brücknerova nástupce

Autor:
Karel Brückner
TOP VIDEA
SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nový šéf Rakouského fotbalového svazu Kurt Ehrenberger neskrývá svůj kritický pohled na práci hlavního kouče reprezentace Karla Brücknera. Dnes dokonce uvedl jméno možného nástupce českého trenéra.Pětasedmdesátiletý funkcionář plní roli dočasného prezidenta poté, co se v pátek překvapivě své funkce vzdal Friedrich Stickler. Nyní by si chtěl co nejdříve promluvit s Brücknerem, podívat se na jeho současnou smlouvu a říci mu, co se mu líbí a co ne.

Ehrenberger zároveň nevyloučil, že již po dalším utkání 19. listopadu proti Turecku by mohl být hlavní trenér odvolán. V hlavě už také nosí jako jeho možného nástupce jméno Dietmara Constantiniho, který naposledy působil na lavičce Austrie Vídeň. "Znám ho a vážím si ho. Vždycky dělal svou práci dobře," prohlásil před televizními diváky.

V emotivní debatě šéf ÖFB přiznal, že zatím nemá kvůli svému omezenému času v čele rakouského fotbalu žádný pracovní koncept. "To bych byl ale zázračné dítě, kdybych ho už měl," upozornil na hektické dny posledních dnů ve vedení svazu.

Českého kouče se naopak zastal prezident rakouské bundesligy a Ehrenbergerův zástupce Martin Pucher. "Máme hlavního trenéra a nebudu o datu jeho odvolání diskutovat. Nejsem z těch, kteří by měnili trenéra každé dva měsíce," dodal.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze