Pospěch bere Dánsko jako každý jiný zápas | iSport.cz
14. listopadu 2010 • 12:17

Pospěch bere Dánsko jako každý jiný zápas

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obránce Zdeněk Pospěch jako jediný nedorazí do Prahy na pondělní sraz české fotbalové reprezentace před středečním přípravným duelem v Dánsku. K týmu se připojí až přímo v dějišti utkání v Aarhusu, kam přicestuje ze svého klubu FC Kodaň. Na zápas v zemi, kde třetím rokem působí, se těší, ale žádnou mimořádnou motivaci prý mít nebude."Je to pro mě zápas jako každý jiný. Speciální je to v tom, že tady hraju, takže na mě bude upřena trochu větší pozornost. Samozřejmě že se na zápas těším a chci uspět, ale že bych se chtěl zrovna proti Dánům nějak vytáhnout, to ne," řekl Pospěch v telefonickém rozhovoru s ČTK.


Proti dánskému týmu si zahraje podruhé v kariéře. Poprvé se proti severskému celku představil na jaře 2008 a Češi tehdy remizovali v Herningu 1:1. Tentokrát bude vzájemný duel hostit Aarhus. "Je tam atletický stadion a dráha. Co jsem slyšel, tak moc prodaných vstupenek zatím není. Moc lidí asi nepřijde, takže se žádná bouřlivá atmosféra asi nedá čekat," prohlásil český zadák.

Očekává, že Dánové důkladně prověří český tým v defenzivě. "Hrají vyspělý technický fotbal. Mají tam samozřejmě Nicklase Bendtnera, Dennise Rommedahla, to je gólový hráč. Využívají i kluky z dánské ligy. Myslím, že nás nečeká vůbec nic lehkého," uvedl Pospěch.
Jelikož v soupeřově výběru tentokrát není žádný hráč z Kodaně, Pospěch se s nikým z klubu nehecoval. "Kluci se mě jenom tak zběžně ptali, jestli tam jedu," podotkl jednatřicetiletý bek.

S Kodaní ho dnes čeká ligový duel na hřišti Sönderjyske, a tak přivítal, že nemusí cestovat na otočku do Čech na pondělní sraz národního týmu. "Určitě je to pro mě lepší, že nemusím absolvovat ten přesun. Můžu si odpočinout po ligovém zápase a v klidu se přesunout do Aarhusu," pochvaloval si Pospěch.

Zdeněk Pospěch
Zdeněk Pospěch


Na poslední reprezentační duel v kalendářním roce dorazí ve výborné náladě z povedené podzimní sezony. S Kodaní má nakročeno v Lize mistrů k historickému postupu ze základní skupiny a v domácí soutěži k obhajobě titulu. V čele ligy si Pospěchův celek vybudoval už šestnáctibodový náskok.

"Poslední kola jsme už nehráli přesně to co předtím, ale stejně takové zápasy, ve kterých se nám tolik nedaří, dokážeme vyhrávat," uvedl. "Máme veliký náskok a bylo by opravdu velice špatné, kdybychom ho ztratili. Do konce podzimní části si chceme udržet stávající odstup od týmů za námi," dodal.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud