Slovensko řeší skandál. Ředitele Slovanu nachytali, jak šel za sudími

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Tohle může být pro nejvyšší fotbalovou soutěž našich východních sousedů velký malér. Po nedělním utkání play off Fortuna ligy skupiny hrající o titul mezi Dunajskou Stredou a Trnavou, se na sociálních sítích objevila fotografie, kde je vidět Richard Trutz, sportovní ředitel Slovanu Bratislava, jak vchází do místnosti pro rozhodčí. Údajně tomu tak mělo být během poločasové pauzy a hostující Trnava, která prohrála 0:1, kvůli tomu podává protest.

„Samozřejmě jsme uvedenou fotografii zaregistrovali a klub to bude řešit oficiální stížnosti na příslušné orgány SFZ (Slovenský fotbalový svaz) a Unie ligových klubů,“ uvedla na svém facebooku Trnava.

Dál se nechce zatím k situaci vyjadřovat. Nicméně podle jedné z teorií, s nimiž přišel i deník SME.sk, mohl Trutz ovlivnit sudí, aby znevýhodnili lídra slovenské nejvyšší soutěže před sobotním zápasem právě se Slovanem Bratislava. Nahrává tomu například i přísná žlutá karta pro Yasina Pehlivana, která byla už devátá v sezoně a tudíž nebude moct příště nastoupit.

Trutz má obecně k rozhodčím blízko. V minulosti byl hráčem Slovanu, poté působil právě v roli fotbalového sudího, na chvíli si vyzkoušel roli moderátora televize TA3 a poté se vrátil do bratislavského klubu jako generální ředitel, dnes působí ve funkci sportovního ředitele.

Pokud se potvrdí, že fotografie, kdy míří do místnosti rozhodčích, byla pořízena skutečně během přestávky nedělního souboje Dunajské Stredy a Trnavy, bude to pro celou ligu obrovský problém.

Pro Trnavu, kde mimo jiné působí jako sportovní ředitel bývalý trenér pražských Bohemians a Zlína Pavel Hoftych, to byla v neděli teprve pátá porážka v aktuálním ročníku a první na jaře. Do konce nadstavbové části zbývá Trnavě odehrát ještě sedm zápasů a náskok před druhým Slovanem má sedm bodů.

Snímek, který naštval Trnavu - sportovní ředitel Slovanu vchází během poločasu na stadionu Dunajské Stredy za sudími