26. března 2018 • 17:52

Hořký konec Mareše ve Slovanu. Dal za podzim 16 gólů, i tak ho zatratili...

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prožíval jedno z nejlepších období ve své kariéře. Možná úplný vrchol. Jenže přišel nečekaný pád strmě dolů. O kom je řeč? O útočníkovi Jakubu Marešovi. Na podzim byl ve Slovanu Bratislava nejlepším střelcem týmu. V 25 zápasech nastřílel 16 branek. Přesto se v zimě od vedení dozvěděl, že je až útočník číslo čtyři. „Nebylo vůbec fér, aby mi po vydařeném podzimu řekli takovou věc,“ vzpomíná v rozhovoru pro Profutbal.sk dnes už bývalý střelec Slovanu. Ze Slovenska odešel zklamaný a zakotvil v Polsku.Byl to šok. Z hráče, který byl lídrem, dokázal nahecovat celý tým a dotáhl Slovan na druhou příčku zajišťující postup do play off o mistrovský titul, se stal během zimní pauzy odpadlík.

Přesněji řečeno až čtvrtou variantou. Bratislavský celek si totiž na jarní část pořídil čtyři nové útočníky. Mezi nimi vyčníval Slovinec Andráž Šporar z Basileje. Marešovy gólové trefy byly v tu ránu zapomenuty.

„S tím, že jsem najednou až čtvrtý v řadě, jsem se nedokázal vyrovnat a odešel jsem. A do lepšího,“ řekl Mareš o odchodu do polského Zaglebie Lubin.

Podle českého útočníka nebylo rozloučení se Slovanem zrovna přátelské. „Jsem ze staré školy a ctím zásady. Pokud se s někým ústně na něčem dohodnete, platí to. Bohužel, dnes už tomu tak není,“ pokračoval teplický odchovanec.

Na angažmá u slovenských sousedů bude vzpomínat s rozporuplnými pocity. Zatímco v Ružomberoku prožíval báječné období a v červenci minulého roku odcházel do Slovanu jako jeden z nejlepších střelců uplynulého ročníku, po zkušenosti se slovenskou metropolí mu nadšení vyprchalo.

„Na co budu nerad vzpomínat? Málo diváků na stadionech, umělé trávníky v Žilině a Trenčíně a chovaní Slovanu Bratislava,“ nebere si servítky 31letý fotbalista.

Jakub Mareš prožil sladkou premiéru. Druhým gólem v nastavení vyrovnal, přesto jeho Lubin padl
Jakub Mareš prožil sladkou premiéru. Druhým gólem v nastavení vyrovnal, přesto jeho Lubin padl

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze