Skácel se byl podívat v Ipswichi

Český fotbalový záložník Rudolf Skácel by mohl znovu změnit dres. Od nové sezony by mohl hájit barvy anglického druholigového Ipswiche.
"Rudi by do našeho kádru přinesl velkou dávku kvality. Rádi bychom ho měli v klubu a učinili jsme mu dobrou nabídku. Nyní je to na něm," uvedl manažer Ipswiche Jim Magilton na oficiálních stránkách klubu.
"Byl se tu již tento týden podívat a byl ohromen zázemím klubu a našimi plány do budoucna. Poté se vrátil do Prahy, aby o tom přemýšlel. Rozhodnutí očekáváme velmi brzy," dodal.
Zda se však přestup, který by měl Ipswich vyjít zhruba na milion liber (29 milionů korun), skutečně uskuteční, zatím není jisté. Podle deníku Sport se totiž Skácel nedohodl na výši platu, když mu bylo nabízeno 12 tisíc liber týdně (asi 350 tisíc korun).
Skácel začal s fotbalem v Hradci Králové, odkud ho koupila pražská Slavia. Již po jediné sezoně však zamířil do zahraničí, kde prošel Olympiquem Marseille, Panathinaikosem Atény, skotským Heart of Midlothian a následně působil v druhé anglické lize v Southamptonu. Jarní část uplynulé sezony pak strávil na hostování v Hertě Berlín.
Brzy devětadvacetiletý levý záložník či obránce má na svém kontě rovněž pět startů za národní tým, s kterým se podíval i na nedávné mistrovství Evropy.