Sparta dostala na Bonyho Wilfrieda další konkrétní nabídku. Nizozemský celek Vitesse Arnhem je ochoten za letenský klenot zaplatit 3 miliony eur, tedy zhruba 75 milionů korun. Spartu už prý také oficiálně oslovil. Na Letné však zatím všechny nabídky odmítají.
Nejvážnějším zájemcem o služby Bonyho Wilfrieda byl dosud turecký Bursaspor. Ten v týdnu navýšil svou původní nabídku, která se podle informací Sportu blíží té, s níž vyrukoval Arnhem. Nizozemský celek však zatím v boji o letenského kanonýra předložil nejvyšší konkrétní nabídku.
Zájem Bursasporu o Wilfrieda navíc nyní patrně opadne, turecký mistr se totiž domluvil s jiným útočníkem. Podle BBC získal Buraspor jednatřicetiletého nejlepšího střelce skotské ligy Kennyho Millera z Glasgow Rangers.
Sparta nabídky nebere, chce víc peněz
Podle personálního ředitele letenského klubu Jakuba Otavy nikdo nenabízí cenu, za kterou by český mistr byl ochoten klíčového hráče uvolnit. Wilfried je nyní s mužstvem na herní soustředění v Dubaji.
"Zájem zahraničních klubů neutuchá. Několik nabídek je konkrétních, ale nikdo zatím nenabídl cenu, za kterou bychom byli ochotni Bonyho prodat. Nadále tak platí, že my hráče prodávat nechceme a nepotřebujeme. Naopak by to pro nás znamenalo významné oslabení, tak k tomu i přistupujeme," uvedl pro ČTK personální ředitel Sparty Jakub Otava.
Dvaadvacetiletý Wilfried se neobjevil stejně jako většina hráčů základního kádru ve čtvrtečním turnajovém duelu v Dubaji proti Persepolisu, v němž sparťané prohráli 2:3. Očekává se, že autor deseti podzimních ligových branek nastoupí do sobotního utkání proti Zenitu Petrohrad.