Sparta loví posily: Vaclík je jistý, přijít by měl i olomoucký Přikryl | iSport.cz
30. prosince 2011 • 04:58

Sparta loví posily: Vaclík je jistý, přijít by měl i olomoucký Přikryl

Autor: kub
TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na Letnou míří dva Tomášové. Zatímco příchod žižkovského brankáře Tomáše Vaclíka je už téměř hotovou věcí, jednání o přestupu olomouckého útočníka Tomáše Přikryla teprve začnou. Sigma mu však na cestě do Sparty žádné překážky klást nebude.Zatím jedinou posilou vedoucího týmu ligy je defenzivní záložník Mario Holek z ukrajinského Dněpropetrovsku. Brzy však přibudou další. Jen formality už zbývají k završení transferu dlouholetého juniorského reprezentanta Vaclíka, který by měl ve sparťanském kádru nahradit veterána Jaromíra Blažka.

„Je to na spadnutí,“ přitakává Bronislav Šerák z agentury Nehoda Sport, která dvaadvacetiletého gólmana zastupuje. „Hráč je se Spartou na všem dohodnut, domluvily se už i kluby. V pondělí by se měly podepisovat smlouvy, aby se už v úterý mohl Tomáš zapojit do přípravy Sparty.“

Nový generální sportovní manažer Sparty Jaroslav Hřebík prohlásil, že nejprve bude chtít důkladně poznat všechny členy současné soupisky, proto si zatím letenský klub nepočíná na trhu s hráči tak aktivně jako třeba Plzeň.

Tomáše Vaclíka chce v lednu koupit pražská Sparta.Tomáše Vaclíka chce v lednu koupit pražská Sparta.Foto Michal Beránek SPORT


Zájem o Přikryla, o kterém informoval server aktuálně.cz, je však logický, šikovný mladík byl přece jednou z hlavních hvězd reprezentační devatenáctky, která na letním mistrovství Evropy získala pod Hřebíkovým vedením stříbro. A zdá se, že ani v jeho případě Sparta není bez šancí.

„O Přikryla už projevila zájem dříve, proběhnou o tom jednání. Odchod tohoto hráče určitě nevylučujeme,“ říká majitel hanáckého klubu Josef Lébr. Důvodem jeho nečekaně vstřícného postoje je paradoxně boj o záchranu, který na jaře Sigmu čeká.

„To bude válka, v níž má zkušenost navrch nad fotbalovostí. Teď zkrátka musíme odhlédnout od perspektivy,“ naznačuje Lébr, že by si devatenáctiletý talent v Olomouci beztak příliš nezahrál.

Tomáše Vaclíka chce v lednu koupit pražská Sparta.
Tomáše Vaclíka chce v lednu koupit pražská Sparta.

 
Články odjinud


Články odjinud