Ligové týmy se bát nemusí: Pohár Josefa Masopusta smůlu nenosí | iSport.cz
Stanislav Hrabě
27. května 2013 • 15:07

Ligové týmy se bát nemusí: Pohár Josefa Masopusta smůlu nenosí

Reklama
Pohár Josefa Masopusta už svým věhlasem překročil české hranice
TOP VIDEA
Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
VŠECHNA VIDEA ZDE

První ročník turnaje týmů středních škol o Pohár Josefa Masopusta vyhráli mladí fotbalisté z Hradce Králové. Zástupce východočeské metropole následně Gambrinus ligu opustil. Není to předzvěst nějaké smůly? „Vůbec ne. Vítězové neměli s profesionálním klubem nic společného. Naopak na jejich následovníky, které vyhrají druhý ročník, čekají zajímavé odměny,“ slibuje manažer projektu Petr Procházka.Celkem 634 školních týmů ze 76 okresů ze všech 14 krajů České republiky vstoupilo do soutěže. „Máme proti loňsku nárůst asi sto účastníků,“ chlubí se Procházka. Boje byly, jak se na fotbal sluší, urputné, ale principy fair play z nich nevymizely. Student Pavel Bláha z SPgS Boskovice projevil sportovního ducha dokonce dvakrát. Úmyslně neproměnil chybně nařízený pokutový kop a v dalším duelu přiznal, že míč nebyl v síti, čímž přišel o gól. Jeho tým nakonec nepostoupil, ale vynadáno od spoluhráčů nedostal.

„Jsem rád, že se daří přilákat mládež k fotbalu, ale ještě víc mě těší, že se nadále daří držet smysl fair play,“ chválí patron turnaje Josef Masopust, držitel Zlatého míče nejlepšího fotbalisty Evropy roku 1962. „Když vidíte, co se dnes na stadionech děje, tak je to hrozně důležité,“ dodává.

Skromně vynechává, že svou osobní záštitou turnaj povyšuje na společenskou úroveň. „Jsme moc rádi, že taková osobnost, která je mladým velkým příkladem, s námi spolupracuje,“ říká Josef Hostinský, metodik Asociace školských sportovních klubů České republiky.

Turnaj se svým věhlasem přehoupl přes hranice, pod stejným názvem probíhá i v Itálii. „Zúčastnily se ho čtyři kraje a vítěz italské části se utká 6. června s českým,“ prozrazuje Hostinský.

Nejprve si ale musí na pohár někdo z českých účastníků sáhnout. Finálová část je na programu 29. a 30. května na stadionu Dukly Praha na Julisce. Šest účastníků je rozděleno do dvou skupin po třech, vítězové jdou do finále, druzí se utkají o třetí místo.

A smůlu profesionálním klubům ze stejného regionu nenosí!

Finalisté: SOŠ SZ Učňovská Jarov, SOŠ Bohemia Chrudim, SŠ Technická a ekonomická Brno, ISŠ HPOS Příbram, SPŠ Vlašim, SPŠ, OA a Jazyková škola Frýdek-Místek

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud