Strach o legendu. Nemocného Pelého přeložili na intenzivní péči | iSport.cz
27. listopadu 2014 • 17:22

Strach o legendu. Nemocného Pelého přeložili na intenzivní péči

Autor: ČTK, iSport.cz
Legendární fotbalista Pelé musel být přeložen na jednotku intenzivní péče
TOP VIDEA
Kvitová v Melbourne končí, Bartyová ji pokořila ve dvou setech Kvitová v Melbourne končí, Bartyová ji pokořila ve dvou setech
Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec Kdo vlastně byl Kobe Bryant? Superhvězda, objevitel, mentor – a hlavně otec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný brazilský fotbalista Pelé, jenž se v nemocnici léčí se zánětem močových cest, byl přeložen na jednotku specializované péče. Podle vedení kliniky v Sao Paulu je důvodem nestabilní stav čtyřiasedmdesátileté legendy a potřeba zvýšené kontroly, Pelého mluvčí ale tvrdí, že byl přeložen do klidnějšího křídla jen kvůli zajištění soukromí."Necítil se dobře, protože se tam pohybovalo množství lidí. Teď to bude klidnější," řekl Pelého asistent José Fornos Rodrigues s tím, že je Pelé "naprosto v pořádku".

Zástupci kliniky v oficiálním prohlášení upřesnili, že byl Pelé přeložen na speciální oddělení, nikoliv přímo na jednotku intenzivní péče. "Pacient byl přeložen na oddělení, kde ho budeme moci lépe sledovat. Není to ale jednotka intenzivní péče, je to její předstupeň," uvedl mluvčí nemocnice. Konkrétnější informace o Pelého zdravotním stavu ale neposkytl.

Trojnásobný mistr světa se v pondělí ocitl v nemocnici podruhé v krátké době. Znovu v lékařské péči skončil devět dní poté, co opustil nemocnici Alberta Einsteina po operaci ledvinových kamenů. Při běžné pooperační kontrole totiž lékaři odhalili infekci močových cest a museli Pelému nasadit nitrožilně antibiotika. Podle středečního prohlášení byl jeho stav stabilní.

Témata:  sport, fotbal, pelé
 
Články odjinud


Články odjinud