28. srpna 2007 • 00:00

Zvyká si na nové spoluhráče

Autor:PRAHA - Boleslav sice v neděli nad Kladnem zvítězila 2:1, optimální výkon ovšem ještě nepředvedla. Stejné to bylo i v případě reprezentačního záložníka Marka Matějovského. Dnes už bývalý kapitán Středočechů má však své zastánce. "Měl toho hodně. Liga a reprezentace. V průběhu léta se kolem něj ještě točili zahraniční zájemci. Je to pro něj poprvé, kdy se do něčeho podobného dostal. Potřebuje teď čas, aby se mu v hlavě všechno usadilo a stabilizovalo," říká boleslavský kouč Luděk Zajíc. I proto se Matějovský rozhodl k důležitému kroku. Zřekl se kapitánské pásky. "Já sám jsem určitě necítil potřebu něco takového udělat. Přišel za mnou a navrhl to sám. Chce se soustředit sám na sebe," dodává stratég Středočechů. Bývalý kouč Mostu Zdeněk Ščasný sice netvrdí, že Matějovský nastupuje v top formě, ovšem rozhodně ho nezatracuje. "Nedovolil bych si tvrdit, že nehraje dobře. Je to hráč, o němž stále platí, že v zápase strašně moc udělá," povídá. Drobný útlum reprezentačního záložníka však zaznamenal. "Trochu se na něm podepsal start celého mužstva. Další nevýhodu má Marek v tom, že se na něj všechna mužstva dlouhodobě připravují. Většina soupeřů ho těsně brání," domnívá se. Ščasný upozorňuje i na další podstatnou okolnost. "Podepisuje se na něm i proměna týmu. V týmu jsou noví útočníci. Jejich pohyb a pochopení Matějovského přihrávek je odlišné od toho, jakým stylem hrál Luboš Pecka. Tomu mohl dát míč do běhu, věděl, co od něj čeká. Ve středu pole si zvyká na nového parťáka, nyní je to Rajnoch," podotýká kouč. Ščasný, kterého Boleslav v létě lanařila, ani současný kouč Středočechů Zajíc, si nemyslí, že by mohl Matějovský trpět ztrátou motivace. "V Jablonci i proti Kladnu prokázal maximální zaujetí. Ano, byly tam menší nedostatky, ale každý člověk má právo na výpadky," míní Zajíc. "Že by mu chyběla motivace? To si vůbec nemyslím. Kdyby ji postrádal, tak nehraje a není ani v reprezentaci," hlásí Ščasný. Oba se shodují, že Matějovský se do své jarní formy brzy vrátí. "Půjde nahoru, o tom jsem přesvědčen," má jasno Ščasný. "Musíme udělat maximum pro to, abychom byli dobří jako klub. Když se nám to bude dařit, bude dobrý i Marek," uzavírá Zajíc.

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze