Jakub Konečný
19. července 2015 • 18:00

Vácha pořádá kemp pro děti. Na Island se naštěstí neptaly, smál se

TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to trend, který před lety odstartoval Petr Čech – a od té doby už našel spoustu následovníků. Posledním v řadě známých fotbalistů, kteří propůjčili své jméno letnímu fotbalovému kempu pro kluky i holky, je záložník Sparty Lukáš Vácha. „Spousta dětí se na kemp přihlásila, protože jsem jejich vzor,“ tvrdí reprezentant.Jak jste přišel na nápad uspořádat v obci Ostrá fotbalový kemp pro malé děti?
„Můj kamarád Honza Syrový, který v Ostré hraje, přišel ještě s jedním tatínkem, jehož kluk je ve Spartě, že by chtěli zorganizovat fotbalový kemp. A já jsem souhlasil s tím, že tam přijedu. Až pak vznikl nápad, že by se tomu dalo mé jméno a že by se to udělalo naveliko a zviditelnilo a viděli bychom, jak by na to lidé reagovali. Jestli by vůbec nějaké děti chtěly přijet. A na první turnus jsme měli úplně plno."

Chtěl jste se v tomto ohledu vyrovnat Petru Čechovi nebo Markovi Matějovskému, kteří fotbalový kemp pořádají už dlouhou dobu?
„No tak Petr Čech to má na velké bázi už fakt dlouho, minulý rok jsem byl na kempu Máry Matějovského, který to má taky hodně zmáknutý, hodně práce mu tam odvede jeho brácha. Moc se mi to líbilo, ale není to o tom, že bych to chtěl mít lepší než Mára. Dělám to pro děti, které se nedostanou na známější kempy, mohou využít ten náš v Ostré. Není to žádné soutěžení, i když se samozřejmě všichni snaží dát dětem tu nejlepší péči, aby je to bavilo."

Pracují ve vašem kempu nějaká známá trenérská jména?
„Na zahájení přijel Petr Mikolanda, byl tam Mára Kincl a jsou tam i trenéři ze Sparty, kteří spolupracují s trenéry z Ostré. Je tak zajištěna provázanost s místním klubem. Doufám, že na příští turnus se mi povede přivézt i nějaké kluky ze Sparty, jsem předběžně domluvený s Mariem Holkem a Bořkem Dočkalem, počítám i s Romanem Bednářem a za gólmany s Milanem Švengerem."

Milan Baroš se přišel podívat na fotbalový kemp Lukáše Váchy
Milan Baroš se přišel podívat na fotbalový kemp Lukáše Váchy

Do Ostré jste se dostal ve čtvrtek, kdy jste měli jediný volný den. Bylo to náročné?
„Vyšlo to tak, že na zahájení jsem být nemohl, tak jsem dětem aspoň natočil promo video, jehož prostřednictvím jsem je na kempu přivítal a vysvětlil jim, jak to bude probíhat. Pak na návštěvu přijel Milan Baroš a další kluci z Mladé Boleslavi, bylo to naplánované tak, aby byla každý den na kempu nějaká osobnost. Já jsem se minulou středu vrátil ze soustředění a program mi dovolil, že jsem se tam mohl ve čtvrtek objevit, tak jsem dětem věnoval celý den. Absolvoval jsem s nimi dva tréninky, podepisoval jsem kartičky, bylo toho dost. Ale myslím, že se to povedlo a děti byly spokojené."

Na co se vás děti ptaly?
„Měly samozřejmě různé otázky – v jakých hraju kopačkách, jaký jsem dal nejhezčí gól kariéry, jaké to je reprezentovat, jak dlouho budu ve Spartě a tak dál. Ptaly se na zajímavé věci."

A přišla řeč i na vaši chybu v kvalifikačním zápase na Islandu?
„Ne, na to se nikdo nezeptal." (směje se)

Velký rozhovor s Lukášem Váchou najdete v pondělním vydání deníku Sport

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, vácha, kemp, Sparta, baroš
 Klasická verze
Mobilní verze