6. října 2015 • 18:18

Kapitánka Slavie před LM: Fotbal je hezký, i když ho dělají holky

Autor: ,
Kapitánka Slavie před Kodaní: Fotbal je hezký, i když ho dělají holky
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalistky pražské Slavie ve středu čeká další pokus o premiérový postup do osmifinále Ligy mistryň. Pražanky od 18:45 rozehrají úvodní kolo play off doma v Edenu proti Bröndby Kodaň. „Proti Barceloně to byl loni obrovský zážitek. Přišlo hodně fanoušků, tak doufám, že to bude v podobném duchu,“ říká kapitánka Slavie Blanka Pěničková. Odveta je na programu o týden později na půdě dánských šampionek.Bröndby se v minulé sezoně LM dostalo až do semifinále, kde však utrpělo s pozdějším Frankfurtem debakly 0:7 a 0:6. "Každý tým je hratelný. Nebude to vůbec jednoduchý zápas, ale my uděláme vše pro to, abychom postoupili," uvedla na webu vršovického klubu stoperka Veronika Pincová.

Slávistky se mezi nejlepší šestnáctku Ligy mistryň nikdy nedostaly. Loni ve stejné fázi nejprestižnější evropské soutěže vypadly s favorizovanou Barcelonou. Po domácí porážce 0:1 prohrály ve Španělsku 0:3. "Výhodou je, že kádr zůstal pohromadě a už máme více zkušeností z mezinárodní úrovně. Barcelona byla soupeř se zvučným jménem, se kterým jsme sehráli doma vyrovnané utkání," řekla obránkyně Pavla Benýrová.

Kapitánka Slavie před Kodaní: Fotbal je hezký, i když ho dělají holky

„Byl to pro nás obrovský zážitek. Přišlo hodně fanoušků, tak doufám, že to bude v podobném duchu,“ říká kapitánka Slavie Blanka Pěničková.

Fotbalistky Slavie doufají, že je přijde do Edenu podpořit co nejvíce fanoušků. Na Barcelonu před rokem přišlo do ochozů přes 4200 příznivců. "Určitě nám velmi pomohli diváci, kteří výborně fandili celý zápas a byli naším dvanáctým hráčem," vzpomínala Benýrová. "Doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků, protože i ti nám pomůžou a my je budeme potřebovat," přidala Pincová.

„Zájem o ženský fotbal má stoupající tendenci. Bohužel, ve světě je pořád dál než u nás. My se proto snažíme dělat všechno proto, abychom ukázaly lidem, že ten sport je hezký, i když ho dělají holky," dodala kapitánka Pěničková.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze