21. prosince 2015 • 14:42

Martial je Zlatým chlapcem 2015. Žebříček talentů opět bez Čechů

Autor:
Útočník Manchesteru United Anthony Martial převzal cenu pro největší talent před začátkem utkání proti Norwichi
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
Jak probíhal zlatý let z Nagana? Vzpomínají Čechmánek i s posádkou letu
Jak probíhal zlatý let z Nagana? Vzpomínají Čechmánek i s posádkou letu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepším hráčem Evropy do 21 let v roce 2015 a cenu Golden Boy (Zlatý chlapec) získal v anketě italského listu Tuttosport francouzský útočník Anthony Martial. Na první místo ho postavilo hlasování 30 prestižních evropských redakcí, Českou republiku zastupoval deník Sport. Jako tradičně mezi 40 vytipovaných talentů se nevešel žádný český hráč, naposledy v roce 2012 se umístil Václav Kadlec.Dvacetiletý francouzský zázrak Anthony Martial prožil snivý rok. V létě přestoupil z AS Monaco do slavného anglického Manchesteru United za 50 milionů eur (přes 1,35 miliardy korun), přičemž bonusy mohou částku navýšit o dalších 30 milionů eur (asi 820 milionů korun). A hned si získal přízeň anglických fanoušků, kteří mu říkají Maršál.

„Jsem velmi šťastný, že jsem vyhrál trofej Golden Boy, bylo to příjemné překvapení,“ doznal Martial v rozhovoru pro organizátora ankety deník Tuttosport. „Je to skvělý vánoční dárek,“ dodal.

Cenu by věnoval fanouškům United. „Jsou neuvěřitelní, impozantní, cestují s námi kamkoli, doma i v zahraniční,“ rozplýval se nad jejich věrností. „Neustále zpívají, podporují nás,“ chválil je.

Martial je třetím hráčem Manchesteru United, jenž prestižní trofej získal. „Už se těším, co mi k tomu Wayne (Rooney – Golden Boy 20004) řekne. Zvítězil rovněž, když mu bylo devatenáct,“ upozornil Martial.

Pořadí ankety Zlatý chlapec 2015: 1. Anthony Martial (Francie/Manchester United), 2. Kingsley Coman (Francie/Bayern Mnichov), 3. Hector Moreno Bellerín (Španělsko/Arsenal FC)
Jak hlasoval deník Sport: 1. Anthony Martial (Francie/Manchester United), 2. Diogo da Silva Ruben Neves (Portugalsko/FC Porto), 3. Anwar El-Ghazi (Nizozemsko/Ajax Amsterdam), 4. Hector Moreno Bellerín (Španělsko/Arsenal FC), 5. Max Meyer (Německo/Schalke 04). 

Přehled vítězů:
2003 Rafael Van der Vaart (Nizozemsko/Ajax Amsterdam)
2004 Wayne Rooney (Anglie/Manchester United)
2005 Lionel Messi (Argentina/Barcelona)
2006 Césc Fàbregas (Španělsko/Arsenal)
2007 Seegio Agüero (Argentina/Atlético Madrid)
2008 Anderson (Brazílie/Manchester United)
2009 Pato (Brazílie/AC Milán)
2010 Mario Balotelli (Itálie/Manchester City)
2011 Mario Götze (Německo/Borussia Dortmund)
2012 Francisco Isco (Španělsko/Málaga)
2013 Paul Pogba (Francie/Juventus Turín)
2014 Raheem Sterling (Anglie/Liverpool FC) 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze