V derby dominovala Sparta, bronz mají Turci. CEE Cup čeká anglické finále | iSport.cz
25. července 2017 • 14:10

V derby dominovala Sparta, bronz mají Turci. CEE Cup čeká anglické finále

Autor: md
Sparťanská devatenáctka si poradila se Slavií
TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske
VŠECHNA VIDEA ZDE

Generali CEE Cup čeká vyvrcholení v podobě čistě anglického finále mezi Burnley a Evertonem, které vypukne ve středu od 18:00 na stadionu Bohemians 1905 v Ďolíčku, ale do té doby bylo nutné ještě odehrát zápasy o umístění.Ten nejzajímavější se odehrál hned od 9:00, když se na stadionu na Strahově mezi sebou o páté místo utkali věční rivalové ze Sparty a Slavie. První půlhodina však nenabídla příliš líbivou podívanou, jelikož hra obou týmů trpěla řadou nepřesností a většina akce se tak odehrávala ve středu pole. V 37. minutě však z čista jasna utekl Slavii po levé straně Fortelný a střelou na zadní tyč prostřelil gólmana Svítila – 1:0 pro Spartu.

Tímto výsledkem skončil i první poločas a druhý byl již jasnou záležitostí v režii Letenských, když další dvě branky postupně přidali Kotouček a Prokopec. Slavia, s výjimkou několika málo individuálních akcí Čvančary, nepředvedla v prvním derby sezony prakticky nic a sparťanská U19 se tak mohla radost z jasného výsledku 3:0, který jim vynesl 5. místo na Generali CEE Cupu.

O bronz se utkali zklamaní semifinalisté Altinordu FK a bosenské FK Sarajevo, přičemž zápas výrazně poznamenala penalta už ve 2. minutě, kterou Turci dokázali proměnit. Poločasový výsledek 1:0 se Bosňanům podařil zvrátit, když Mustafič, taktéž z penalty, dokázal vyrovnat. Za chvíli ovšem bylo všechno zase jinak, když turecké straně vrátil vedení Ayyildiz. Tímto výsledkem už zápas skončil a Altinordu FK se bude do Izmiru vracet s bronzovou medailí.

Vrchol turnaje je naplánován na středu, kdy se od šesti hodin večer v Ďolíčku střetnou celky Burnley FC a Evertonu. Překvapení turnaje z Burnley dokázalo na cestě do finále vyřadit dva největší favority v podobě pražské Sparty a tureckého Altinordu FK. V obou zápasech vstřelil jediný gól Burnley útočník Michael Fowler, na jehož dovednosti budou Angličané spoléhávat i ve finále.

Oproti tomu „karamelky“ z Evertonu rozstřílely na cestě do finále bosenské Sarajevo v poměru 6:0 a ofenzivu finalisty táhne především útočník Ellis Simms, který vstřelil v pouhých dvou zápasech hned pět gólů. Finále začíná sice až od osmnácti hodin, ale na programu je od 14:30 také dětský den, kde se mohou účastníci potkat například s Bárou Votíkovou a jehož účastníci mají vstup na finále zdarma. V opačném případě jsou vstupenky na finále k zakoupení před výkopem na pokladnách stadionu.

Témata:  sport, fotbal, Sparta, Slavia, CEE CUP
 
Články odjinud


Články odjinud