Mistrovský tým fotbalových hláškařů: Když perlí Vízek, Horváth či Řepka | iSport.cz
16. prosince 2017 • 04:00

Mistrovský tým fotbalových hláškařů: Když perlí Vízek, Horváth či Řepka

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
 • Karel Brückner, Tomáš Řepka či Pavel Horváth, to jsou vyhlášení fotbaloví hláškaři...Karel Brückner, Tomáš Řepka či Pavel Horváth, to jsou vyhlášení fotbaloví hláškaři...FOTO: Koláž iSport.cz

  Už se to blíží. Hned po Vánocích, 27. prosince, zveřejní deník Sport tradiční žebříček TOP 50 fotbalových hlášek roku. Některé povedené, a hlavně úrodu let minulých, ale najdete už teď v doplněném a přepracovaném vydání publikace Zlatá slova českého fotbalu. Z autorů, kteří se postarali o největší zábavu, klidně sestavíte celý tým i s trenéry. A to se do něj ještě spousta opor nedostala...

  Zlatá slova českého fotbalu - v novém doplněném vydání najdete ty nejlepší hlášky za poslední léta...

 • Trenér - Karel Brückner

  Poradce trenéra reprezentace Pavla Vrby Karel Brückner během tréninku

  Legenda, jež dokázala propojit fotbal s jinými rozličnými oblastmi lidského života. Třeba historií, konkrétně barokem, na EURO 2004 došlo i na ruskou údernici Korabelnikovovou. Hanáci teď navazují na jeho zlaté časy, tak jedna vzpomínková: „Když jsem dřív trénoval Olomouc, měl jsem na sezonu dvanáct hráčů a taktická příprava byla jen o tom, jakou barvu budou mít dresy soupeře.“

 • Brankář - Miroslav Pelta

  Předseda FAČR Miroslav Pelta dokázal prosadit novou osobu do čela komise rozhodčích. Navzdory nesouhlasu Romana Berbra.

  Naprostý fenomén. Dokáže spojit nespojitelné ve fotbale i ve své slovní zásobě. Nesmrtelný je díky „cinklému jaru“. Poslední hit tentokrát z dotačních odposlechů: „Ty už víš, kudy běží zajíc.“ Čau lidi!

 • Obránce - Petr Rada

  Petr Rada měl svým svěřencům co vysvětlovat

  Dle svých slov „malej, ale šikovnej“. A projevuje se to i ve slavných výrocích. Nečekanou smršť předvedl při posledním angažmá ve Spartě. Fotbalovým slovem roku 2017 je díky němu žongl.

 • Obránce - Jaromír Bosák

  Jaromír Bosák se chystá na své další EURO

  Komentátor ČT ví, o čem mluví, platí za obávaného stopera Unionu Strašnice či Realu TOP Praha. Díky politicko-společenskému přesahu dostane do komentování i české prezidenty – a jejich mluvčí.

 • Obránce - František Straka

  František Straka vystřídal během své trenérské kariéry již řadu klubů

  Trenér, krizový manažer, filozof, teolog, politolog, psycholog, gurmet, misionář (naposledy v Egyptě, kde kvůli němu v Ismá’ílíji zkolaboval Facebook). Zkrátka renesanční osobnost.

 • Obránce - Tomáš Řepka

  Tomáš Řepka v dobách, kdy působil v pražské Spartě

  Expert na pohanu všeho druhu, pánové Obst, Brückner či Křetínský by mohli vyprávět. Nezřídka to pak bere zpátky. Fotbalovou terminologii obohatil výrazy „týpek“, „blikanec“ či „polosmrt“.

 • Záložník - Adolf Šádek

  Generální manažer Plzně Adolf Šádek

  Nejprotřelejší a taky nejvtipnější ligový boss. Plzeňské mužstvo nazval „smečkou vlků“, kterou musí držet na vodítku, letos se proslavil klackem, který strkal do pásu „pražských tanků“. Úspěšně.

 • Záložník - Jindřich Trpišovský

  Trenér Liberce Jindřich Trpišovský

  Objev! Rivala Zdeňka Ščasného označil za „epicentrum nábojů“, v Evropské lize Liberec na „atomové zbraně“ Marseille nasadil „luky a šípy“. „Náš život je jako jízda na tygrovi,“ říká o osudu trenérů. On sám se drží slušně.

 • Záložník - Jaroslav Starka

  Jaroslav Starka si pochvaluje příbramskou mládež

  Dělal box, a tak si nebere servítky. Občas by hráče nejraději vzal do ringu. Pořád nad ním někdo „zabouchává rakev“ nebo sám ještě „dýchá brčkem“, ale je tu pořád. I když přece jen ve druhé lize.

 • Záložník - Pavel Horváth

  Pavel Horváth vedl Viktorii Plzeň jako kapitán v utkání Ligy mistrů proti AC Milán

  Kronika plzeňského vzestupu, komik, mistr (sebe)ironie. „Nejsem pomalý, to ostatní kolem mě jsou rychlí,“ usoudil. Životní motto? „Fotbal hraju, abych nemusel chodit na šestou do práce.“

 • Útočník - Ladislav Vízek

  Dostavilo se však i nadšení

  Ladislav Vízek Tribun fotbalového lidu úřadující ve své čimické centrále Kozlovna. Sám nebyl vzorňák, tak má pochopení, když někdo skončí v limbu. Nově tanečník i spisovatel, kritik mocných. Berbr ven!

 • Útočník - Petr Švancara

  Petr Švancara při svojí rozlučce s kariérou na brněnském stadionu Za Lužánkami

  Brněnský patriot, který si na zahraniční štaci v pražské Slavii vymyslel přezdívku Mercedes. Ten, co nevyjel z garáže. „Ve fotbale jsem toho v první a druhé lize jednoznačně nejvíc nachodil,“ tvrdí. Potvrzuje devět z deseti trenérů.

 • Asistent trenéra - Ladislav Škorpil

  Bývalý kouč Liberce Ladislav Škorpil vyrazil se Severočechy do Rumunska

  Spojení „trenérská filozofie“ je odporné klišé, ale Brücknerův souputník rozkročený mezi Hradcem Králové a Libercem je fotbalovým filozofem per excellence, který umí vyhmátnout podstatu této lidové zábavy i úděl jejích aktérů. Vystihuje to třeba tato hláška: „Já jsem každý rok říkal, že můj cíl je získat za sezonu devadesát bodů. Jenže hráči mi to vždycky dojebali už ve druhém kole.“

 • Zlatá slova českého fotbalu

  Zlatá slova českého fotbalu - v novém doplněném vydání najdete ty nejlepší hlášky za poslední léta...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud