TOP 50 mocných českého fotbalu: nováček Šilhavý, Čech si vliv udrží | iSport.cz
30. ledna 2019 • 18:00

TOP 50 mocných českého fotbalu: nováček Šilhavý, Čech si vliv udrží

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
 • Mezi padesát nejmocnějších mužů českého fotbalu patří i Jaroslav Šilhavý a Petr Čech Mezi padesát nejmocnějších mužů českého fotbalu patří i Jaroslav Šilhavý a Petr ČechFOTO: Koláž iSport.cz

  POŘADÍ NA 21. - 30. MÍSTĚ | Deník Sport v tradičním seriálu opět hledá 50 nejmocnějších lidí českého fotbalu (pořadí na 50. - 41. místě zde>>>, pořadí na 40. - 31. místě zde>>>). Do třetí desítky v letošním ročníku patří třeba kouč reprezentace Jaroslav Šilhavý, loučící se brankářská legenda Petr Čech, ale i Lukáš Tomek, šéfredaktor deníku Sport. Jaké je kompletní pořadí na 30. - 21. místě?

 • 30. David Nehoda (hráčský agent)

  +3 MÍSTA | Nejaktivněji vystupuje za agenturu Nehoda Sport, v jejímž pozadí stojí jeho otec Zdeněk. Ten se loni mihl v Baníku coby šéf jeho sportovní rady. „Nehodovci“ mají početné portfolium talentů v čele s Václavem Černým a Michalem Sadílkem, trumfem je „repre“ jednička Tomáš Vaclík.

  Hráčský agent David NehodaHráčský agent David NehodaFoto Pavel Mazáč / Sport

 • 29. Zdeněk Červenka (majitel Fastavu Zlín)

  -12 MÍST | Byznysmen ze Zlína se trochu vrátil s klubem do reality, etapa rozmachu a internacionalizace spojená s účastí v Evropské lize skončila rozpačitě. Přesto se tým drží v první šestce a přitahuje zajímavé trenéry. Pokud pak dobře prodá své hvězdy, po čase se za nižší náklady vrátí zpátky…

  Majitel Fastavu Zlín Zdeněk ČervenkaMajitel Fastavu Zlín Zdeněk ČervenkaFoto Barbora Reichová / Sport

 • 28. Jan Pauly ml. (generální sekretář FAČR)

  V ŽEBŘÍČKU NOVÝ | Na Strahově jeho hvězda stoupá, sbírá jednu funkci za druhou. Vrchní fotbalový legislativec naposledy získal pozici generálního sekretáře, kterou opustil Rudolf Řepka. Je vnímán jako člověk Romana Berbra, spjatý též s plzeňským prostředím. Jeho otec Jan šéfuje etické komisi.

  Generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan PaulyGenerální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan PaulyFoto ČTK

 • 27. Robert Plaga (ministr školství, mládeže a tělovýchovy)

  V ŽEBŘÍČKU NOVÝ | …nebo jen školství a mládeže? Vůči sportu se veřejně nevymezuje, kde jsou ty časy, kdy měl fotbal obtočenou kolem prstu Kateřinu Valachovou. Spekuluje se o Plagově odvolání, kvůli názorovým rozdílům je prý pod palbou Milana Hniličky, muže „přes sport“ premiéra Andreje Babiše.

  Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert PlagaMinistr školství, mládeže a tělovýchovy Robert PlagaFoto Profimedia.cz

 • 26. Miroslav Liba (člen Výkonného výboru FAČR)

  +10 MÍST | Příslušník ambiciózní skupiny exsudích, kteří si léta budují moc v sepětí s Romanem Berbrem. Mluví se o něm jako o jednom z jeho možných nástupců. Šéfuje rovněž fotbalu ve středních Čechách, dál se v „dresu“ FAČR významně věnuje arbitrům, má funkci národního instruktora.

  Člen výkonného výboru FAČR Miroslav LibaČlen výkonného výboru FAČR Miroslav LibaFoto Profimedia.cz

 • 25. Petr Čech (brankář Arsenalu)

  -3 MÍSTA | Žijící legenda čerstvě oznámila, že po nynější sezoně uzavře výjimečnou kariéru. Profesionalita, píle, inteligence, rozhled i přesah ji předurčují k úspěšnému pokračování i na trenérské, nebo spíše manažerské dráze. Očekává se, že zůstane v Anglii, ale velký vliv bude mít nepochybně i doma.

  Fotbalový brankář Petr ČechFotbalový brankář Petr ČechFoto Jaroslav Legner / Sport

 • 24. Jaroslav Vacek (majitel agentury Pragosport)

  +1 MÍSTO | Těžká váha mezi byznysmeny, kteří se točí kolem fotbalu, má za sebou velký obchod. Pragosport loni koupil televizní a marketingová práva na ligu až do roku 2024, ač boss Slavie Jaroslav Tvrdík operoval údajnou nabídkou agentury Médea (TV Barrandov). Vysílací práva poté získala O2 TV.

  Jaroslav Vacek (majitel agentury Pragosport)Jaroslav Vacek (majitel agentury Pragosport)Foto Pavel Mazáč / Sport

 • 23. Lukáš Tomek (šéfredaktor deníku Sport)

  0 | Vede jediný sportovní deník a rostoucí web iSport.cz, které fotbalu poskytují největší prostor ze všech médií. FORTUNA:LIZE se vedle obsáhlého zpravodajství věnují speciální přílohy Liga na víkend a Liga pod lupou, iSport. cz nabízí exkluzivní sestřihy a původní videopořady.

  Šéfredaktor deníku Sport Lukáš TomekŠéfredaktor deníku Sport Lukáš TomekFoto Barbora Reichová (Sport)

 • 22. Jiří Müller (hráčský agent)

  +2 MÍSTA | Šéf agentury ESAM patří do nejbližšího okolí viceprezidenta Juventusu Pavla Nedvěda a významnou pozici získal ve Slavii. Zastupuje několik hráčů a trenéra Jindřicha Trpišovského, dá na něho boss Jaroslav Tvrdík, v zimě byl pověřen dojednáním příchodů zahraničních akvizic.

  Fotbalový agent Jiří MüllerFotbalový agent Jiří MüllerFoto Michal Beránek (Sport)

 • 21. Jaroslav Šilhavý (trenér reprezentace)

  V ŽEBŘÍČKU NOVÝ | Devět měsíců po konci ve Slavii převzal národní tým, jeho volbu lze hodnotit jako realistické řešení neudržitelné situace. Zatímco Karel Jarolím si hráče nezískal, nový kouč ovládá komunikaci s nimi výtečně. Rychle a dobře složil tým a herně i mentálně ho pozvedl. Limity se teprve mohou ukázat.

  Trenér české reprezentace Jaroslav ŠilhavýTrenér české reprezentace Jaroslav ŠilhavýFoto Pavel Mazáč (Sport)

   

  JAK VZNIKALO POŘADÍ
  O pořadí mezi mocnými českého fotbalu rozhoduje několik faktorů, jimiž se Deník Sport řídil. Kterých?
  FUNKCE. Kdo ji má, rozhoduje. O lidech, o penězích, o změnách. Proto do žebříčku patří nejvyšší funkcionáři asociací, jejich komisí, šéfové klubů, trenéři.
  PENÍZE. Kdo má tlustší peněženku, má větší možnosti. Platí to hlavně pro klubové majitele.
  ZKUŠENOST A KONTAKTY. Kdo ví, kam se obrátit, koho požádat, kde zatlačit, ten víc dosáhne.
  VLIV NA VEŘEJNOST. Kdo si získá lidi, má výhodu. Třeba obratnosti v médiích. I ta sama o sobě mohou mít velkou moc.
  FOTBALOVÉ UMĚNÍ. Kdo se na hřišti stane legendou, může ovlivňovat fanoušky, snáz přesedlá do důležité židle.
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud