TOP 50 mocných českého fotbalu: Baroš, pan Video, Košťál i "Králík" | iSport.cz
28. ledna 2019 • 16:29

TOP 50 mocných českého fotbalu: Baroš, pan Video, Košťál i "Králík"

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
 • Milan Baroš i Pavel Královec patří mezi padesát nejmocnějších mužů českého fotbalu Milan Baroš i Pavel Královec patří mezi padesát nejmocnějších mužů českého fotbaluFOTO: koláž iSport.cz

  POŘADÍ NA 41. - 50. MÍSTĚ | Deník Sport v tradičním seriálu opět hledá 50 nejmocnějších lidí českého fotbalu. Do páté desítky v letošním ročníku patří třeba kouč Sparty Zdeněk Ščasný, hrající legenda ostravského Baníku Milan Baroš nebo zkušený rozhodčí Pavel Královec. Jaké je kompletní pořadí na 41. - 50. místě?

 • 50. Karel Poborský (výkonný ředitel akademií FAČR)

  V ŽEBŘÍČKU NOVÝ | Jeho slavné jméno táhne a lze toho využít. Roman Berbr si pohrával s myšlenkou jeho působení u „repre“ (šéftrenér, asistent). Byl úzce spjat se sportovně-technickým ředitelem FAČR Michalem Prokešem, podepsal prohlášení po jeho odchodu. Víc se role symbolu možného odporu nezhostil.

  Karel Poborský roli asistenta reprezentace odmítl, u národního týmu by si představoval roli s větší zodpovědnostíKarel Poborský roli asistenta reprezentace odmítl, u národního týmu by si představoval roli s větší zodpovědnostíFoto Profimedia.cz

 • 49. Vlastimil Košťál (bývalý místopředseda FAČR)

  +1 MÍSTO | Hoteliér z Kaprunu se dál sem tam fotbalem baví jako lobbista, který využívá starých kontaktů. Se žádostmi o zprostředkování či radu se na něho obracejí fotbaloví bossové (má vliv na Berbra i Svobodu), mnohá personální rozhodnutí jim prý vnuknul on (viz Chovanec a komise rozhodčích).

  Vlastimil Košťál dříve vládnul českému fotbalu, i nyní ho ale pozorně sledujeVlastimil Košťál dříve vládnul českému fotbalu, i nyní ho ale pozorně sledujeFoto Michal Beránek (Sport)

 • 48. Milan Baroš (útočník Baníku)

  V ŽEBŘÍČKU NOVÝ | Jedna z tváří ligy, což přináší jisté výsady. Ikona Baníku, v němž má silné slovo u majitele Václava Brabce, i celého regionu. Když dostal pětizápasový trest a pokutu, vypadalo to, že Slezsko vyhlásí přinejmenším Praze válku. Pustí-li se do kritiky fotbalových poměrů, má to náležitý ohlas.

  Milan Baroš si od disciplinární komise odnesl pětizápasový trest a pokutu 150 tisíc korunMilan Baroš si od disciplinární komise odnesl pětizápasový trest a pokutu 150 tisíc korunFoto Michal Beránek (Sport)

 • 47. Jaroslav Starka (prezident FK Příbram)

  V ŽEBŘÍČKU NOVÝLigový comeback velkého bosse. Příbram zaujala fotbalem, výřečným trenérem Josefem Csaplárem a prodejem dalšího exkluzivního zboží ze své fabriky na talenty: Jana Matouška za cca 40 milionů korun získala Slavia. Politicky Starka dobře vychází s vládnoucí garniturou FAČR.

  Šéf příbramského klubu Jaroslav Starka na valné hromadě FAČRŠéf příbramského klubu Jaroslav Starka na valné hromadě FAČRFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • 46. Jiří Ponikelský (výkonný ředitel ČT Sport)

  -1 MÍSTOČeská televize musela ustoupit O2 TV: zůstal jí jen jeden ligový zápas, přišla o Champions League. „Byli jsme přeplaceni,“ řekl Ponikelský s odkazem na neúměrné ceny. Veřejnoprávní stanice ale nabízí zápasy „nové“ reprezentace, Evropské ligy, serióznější publicistiku – a má Jaromíra Bosáka.

  Šéf stanice ČT Sport Jiří PonikelskýŠéf stanice ČT Sport Jiří PonikelskýFoto Profimedia.cz

 • 45. Roman Hrubeš (garant projektu VAR)

  V ŽEBŘÍČKU NOVÝ | Pan Video. A do října člen komise rozhodčích. Z ní byl odvolán, prý kvůli stagnaci projektu VAR a nerespektování šéfa Jozefa Chovance. „Někdy jsem měl pocit, že přihlížím secvičeným scénkám,“ reagoval Hrubeš. Na video dohlíží stále, ale FAČR si připravuje exsudího Michala Beneše.

  Roman Hrubeš, šéf projektu videorozhodčích v českém fotbaleRoman Hrubeš, šéf projektu videorozhodčích v českém fotbaleFoto Jaroslav Legner / Sport

 • 44. Pavel Královec (rozhodčí)

  V ŽEBŘÍČKU NOVÝ | Arbitr přezdívaný Králík se stále pyšní pozicí české jedničky na mezinárodní scéně, na té domácí je stále nápadné, že absentuje v klíčových utkáních, byť o něco méně. V březnovém pražském derby ho zachraňovalo video. Platí za sudího loajálního k dvojici Roman Berbr – Dagmar Damková.

  Jaro 2018. Poslední vzájemný zápas pražských „S“ proběhl ve znamení videorozhodčího, Pavel Královec zkoumá penaltu...Jaro 2018. Poslední vzájemný zápas pražských „S“ proběhl ve znamení videorozhodčího, Pavel Královec zkoumá penaltu...Foto Michal Beránek (Sport)

 • 43. Ondrej Chovanec (hráčský agent)

  -3 MÍSTANebyl poslední rok tak vidět ani slyšet jako jeho konkurenti z okruhu top agentů, čeká napřestupové bingo. Do reprezentace se vrátili či vracejí jeho klienti Matěj Vydra, Vladimír Darida (v březnu vyhlášen Fotbalistou roku 2017) či Jakub Brabec. Ve Slavii hraje prim Josef Hušbauer.

  Hráčský agent Ondrej Chovanec zastupuje třeba Josefa HušbaueraHráčský agent Ondrej Chovanec zastupuje třeba Josefa HušbaueraFoto Jaroslav Legner SPORT

 • 42. Tomáš Bárta (výkonný ředitel LFA)

  +1 MÍSTO | Muž zajišťující „provoz“ Ligové fotbalové asociace. Typ manažera, jenž nebudí kontroverze a vyhovuje všem, i FAČR. Je odpovědný za důležitý projekt videa ve fotbale, které je v této ligové sezoně na třech zápasech kola. Ještě větším převratem je nový herní formát soutěže.

  Výkonný ředitel LFA Tomáš BártaVýkonný ředitel LFA Tomáš BártaFoto Barbora Reichová (Sport)

 • 41. Zdeněk Ščasný (trenér Sparty)

  -11 MÍST | Nejdřív měl jako sportovní ředitel dohlížet na kouče Andreu Stramaccioniho, pak vybral jeho nástupce Pavla Hapala, až zkraje sezony usedl na lavičku sám. Po vzepětí přišel pád, dvojrole na něj byla moc a funkci v managementu převzal Tomáš Rosický. S ním má dobré vztahy.

  Sparťanský kouč Zdeněk Ščasný může být s dosavadním průběhem zimní přípravy spokojenýSparťanský kouč Zdeněk Ščasný může být s dosavadním průběhem zimní přípravy spokojenýFoto Pavel Mazač (Sport)

  JAK VZNIKALO POŘADÍ
  O pořadí mezi mocnými českého fotbalu rozhoduje několik faktorů, jimiž se Deník Sport řídil. Kterých?
  FUNKCE. Kdo ji má, rozhoduje. O lidech, o penězích, o změnách. Proto do žebříčku patří nejvyšší funkcionáři asociací, jejich komisí, šéfové klubů, trenéři.
  PENÍZE. Kdo má tlustší peněženku, má větší možnosti. Platí to hlavně pro klubové majitele.
  ZKUŠENOST A KONTAKTY. Kdo ví, kam se obrátit, koho požádat, kde zatlačit, ten víc dosáhne.
  VLIV NA VEŘEJNOST. Kdo si získá lidi, má výhodu. Třeba obratnosti v médiích. I ta sama o sobě mohou mít velkou moc.
  FOTBALOVÉ UMĚNÍ. Kdo se na hřišti stane legendou, může ovlivňovat fanoušky, snáz přesedlá do důležité židle.
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud