Šmicer otevřeně: Komu by dal pěstí a proč nepracuje v českém fotbale? | iSport.cz
24. června 2020 • 13:42

Šmicer otevřeně: Komu by dal pěstí a proč nepracuje v českém fotbale?

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

S kým by chtěl legendární fotbalista Vladimír Šmicer strávit dvanáctihodinový let? Komu by s chutí dal pěstí? Proč se nežene do trénování ani do spolupráce s vedením českého fotbalu? To všechno řekl v rozhovoru pro MALL.TV Luďku Staňkovi.Ve své kariéře toho dokázal hodně. Vyhrál s Liverpoolem Ligu mistrů i Pohár UEFA, získal tituly ve francouzské i české lize, s národním týmem zažil stříbrné i bronzové EURO v letech 1996 a 2004.

Nyní je Vladimír Šmicer ambasadorem Slavie i Liverpoolu, vlastní hotely v Praze i Mariánských Lázních a užívá si role fotbalového komentátora. „Někteří bývalí hráči říkají, že je už nebaví na fotbal koukat, ale já to mám jinak. Sleduji hlavně Premier League a českou ligu, která mě hodně baví. Za víkend vidím každý den klidně dva tři fotbaly,“ říká.

Naopak do role funkcionáře se po krátké zkušenosti manažera české reprezentace nežene. A to, že nyní není s Fotbalovou asociací ČR nijak zaháčkovaný, dokonce považuje za jeden z důvodů, proč má mezi fanoušky dál image charakterního sportovce.

„Asi si tuhle image opravdu držím tím, že v současném českém fotbale nepracuji,“ říká s tím, že praktiky v něm mu nesedí. „Oni tam podle mě nyní vlastně ani moc nechtějí lidi bez škraloupů, kteří nic nečekají a nejsou nikomu zavázaní. Navíc já jsem finančně soběstačný, takže ani uplatit mě nejde,“ pokračuje.

Neláká ho ani trenérská kariéra, i když to z jiného důvodu. „Nemám v sobě tu tvrdost, kterou trenér musí mít. Spíš hráčům rád pomůžu, než abych jim o přestávce dával fény,“ směje se.

V rozhovoru došlo i na pikantní dotazy. Například kterému soupeři, s nímž se na hřišti potkal, by dal zpětně pěstí. „No, jeden mě napadá… Ještě když jsem hrál francouzskou ligu, tak v zápasech s Bastiou byl jeden kluk Sébastien Peréz. A ten mě pořád okopával. Tak možná jemu,“ usmál se.

A s kým by chtěl strávit dvanáctihodinovou cestu letadlem? „Možná s Mariem Lemieuxem , toho jsem obdivoval. Anebo ještě spíš s Ivanem Lendlem . Tenis mám rád a on má hodně inspirativní příběh. Byl to první pořádný profík, kterého pak napodobovali ostatní sportovci,“ vyznal se Šmicer.

Sébastien Peréz.v dresu Bastie. Když hrál Vladimír Šmicer za Lens ve francouzské lize, nepatřil mezi jeho oblíbené hráče.
Sébastien Peréz.v dresu Bastie. Když hrál Vladimír Šmicer za Lens ve francouzské lize, nepatřil mezi jeho oblíbené hráče.

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud