Legendy „S“ v akci: Šmicer zpět ve slávistickém, kdo je nejlepší golfista? | iSport.cz
Radek Špryňar
19. června 2020 • 19:30

Legendy „S“ v akci: Šmicer zpět ve slávistickém, kdo je nejlepší golfista?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tradice pokračuje. Bývalí slavní fotbalisté pražských S se letos poprvé potkali na greenech. Golfové derby drtivě vyhrála Sparta a po prvním hracím dnu vede na Slavií 1:0 (516:568 hráno na rány). „Téměř bez deště, vynikající individuální výkony a skvělá atmosféra s dávkou rivality,“ hodnotil Julius Bielik, zakladatel derby duelů známých hráčů dvou nejsilnějších značek českého fotbalu. Nejlepší výkon předvedl Jiří Jarošík, který v golfovém resortu Barbora kousek za Teplicemi zahrál výtečných devětasedmdesát ran, pouhých sedm nad normu hřiště.



Před pár týdny byl Vladimír Šmicer popotahovaný mnohými fanoušky Slavie, že si během padesátých narozenin lékaře Petra Barny navlékl dres hokejové Sparty. Pro uklidnění slávistické obce, vítěz Ligy mistrů z roku 2005 hrál tentokrát opravdu za sešívané. Na bílém tričku měl na levé straně viditelné logo klubu z Edenu. A Slavii táhl tak, jak byl zvyklý po celou aktivní kariéru.

Bývalý útočník a finalista z mistrovství Evropy 1996 na technicky náročném hřišti zahrál výborných třiaosmdesát ran a z golfistů hrající za červenobílé barvy byl nejlepší. Stejného výsledku dosáhl i Pavel Mareš, někdejší univerzál Sparty, s kterou získal dva mistrovské tituly (2003 a 2007).

GALERIE | Podívejte se, jak se změnily fotbalové legendy

Ivan Hašek (vpravo) a Ladislav Vízek (vlevo) na golfovém vozítku
Ivan Hašek (vpravo) a Ladislav Vízek (vlevo) na golfovém vozítku

Všechny hráče strčil do kapsy Jiří Jarošík, jenž obešel Barboru ve skvělém rytmu. Čtyřnásobný vítěz české ligy (1997, 2000, 2001, 2003) zahrál dvě birdie, k tomu přidal osm parů a suverénně zvítězil o čtyři rány. Tím tak pomohl Spartě k jednoznačnému vítězství, počítalo se šest nejlepších výsledků z každého mužstva. Letenští zvítězili jasným poměrem 516:568.

„Ve fotbale je to už delší dobu naopak, tak jsme si my sparťané udělali radost aspoň dnes. Ale věřím, že i na hřišti začneme Slavii prohánět. Výkony Kotalovy Sparty začínají mít konzistenci. To mě moc těší,“ usmál se Bielik.

Velmi dobře hrál Jozef Chovanec, současný šéf rozhodčích, dařilo se i Tomáši Ujfalušimu, vítězi Evropské ligy s Atlétikem Madrid (2010). Na hřišti se představil také Radek Bejbl, Jaroslav Černý, Vlastimil Vidlička, Petr Kouba, Horst Siegl, František Straka, Ivan Hašek či Petr Mikolanda.

Po prvním dnu vede Sparta 1:0, další klání se odehraje v červenci na Kácově, poslední dva turnaje Golfového derby se uskuteční v srpnu a v říjnu na Mstěticích.

Výtěžek turnaje na Barboře pomůže teplické nemocnici Krajská zdravotní.

Na kompletní výsledky golfového turnaje někdejších fotbalových hvězd se podívejte zde »

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud