Berbr a spol. obviněni i z tunelování: seminář za 850 tisíc, který nebyl | iSport.cz
20. října 2020 • 11:20

Berbr a spol. obviněni i z tunelování: seminář za 850 tisíc, který nebyl

Autor: rou, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
7
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Ať už Heča nehypnotizuje balony… Poznar? Lepší to nebude
iSport podcast: Co stojí za skvělým startem Olomouce? Má potenciál jako Jílkův tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejen ovlivňování zápasů v režii uplacených rozhodčích či trestání nepohodlných klubů... Roman Berbr a jeho společníci jedou podle policejního obvinění, které má k dispozici server lidovky.cz, i ve zpronevěře. Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zdokumentovali třeba „tunel“ za fiktivní seminář, za nějž Plzeňský krajský fotbalový svaz (jemuž šéfoval právě Berbr) zaplatil 850 tisíc korun.Podle policie Roman Berbr, v té době místopředseda FAČR a předseda plzeňského kraje, v únoru obvolával své parťáky a domlouval se na vytvoření fiktivních faktur. Toho se měl chopit rozhodčí Tomáš Grimm - ten podle obvinění, jež popsaly lidovky.cz, jako podílník firmy 100čes Group vystavil tři faktury za celkem 850 tisíc korun za seminář mládežnických trenérů.

Roman Rogoz, sportovní šéf druholigového Vyšehradu a podle vyšetřovatelů jedna z hlav organizované skupiny, ale nebyl spokojený s tím, jak jsou náklady odůvodněné, a chtěl, ať je Grimm rozepíše podrobněji.

„Takto upravenou fakturu zaslal v příloze Tomáš Grimm e-mailem téhož dne Michalu Káníkovi. V textu faktury byla doplněna cena za stravování a ubytování pro 38 lidí, pronájem sálu, videotechniku a lektory. Jako odběratel uvedených služeb a zboží byl na fakturách uveden Plzeňský krajský fotbalový svaz,“ citují lidovky.cz z textu obvinění.

Už spokojený Rogoz předal faktury Berbrovi, který prý chtěl ještě upravit nějaké maličkosti, ale slíbil je proplatit. To se také na začátku března stalo. A to i přesto, že Berbr podle policie dobře věděl, že žádný podobný seminář se nikdy nekonal. Hned 16. března pak přišla „výplata“...

Legendy o Berbrově kauze: Mafiánské praktiky! Asi si přijdu pro pokutu, řekl Baroš

„Takto získané neoprávněné finanční prostředky si uvedená skupina přesně nezjištěným poměrem rozdělila, kdy Roman Berbr dne 16. března v 11.14 na čerpací stanici MOL u Hořovic osobně převzal od Romana Rogoze část takto nelegálně získaných finančních prostředků v přesně nezjištěné výši,“ popsali vyšetřovatelé z NCOZ.

Inkriminovaná čtveřice byla po páteční razii zadržena a na všechny byla uvalena vazba, aby nemohli ovlivňovat svědky. Berbr i Rogoz vinu odmítají.

iSport podcast: Očistí se FAČR po Berbrově rezignaci? Měl by Malík odstoupit?

Vstoupit do diskuse
7
Články odjinud


Články odjinud