Pocty Maradonovi: Ancelotti měl na krajíčku, Messi v ikonickém dresu | iSport.cz
30. listopadu 2020 • 09:14

Pocty Maradonovi: Ancelotti měl na krajíčku, Messi v ikonickém dresu

Autor: pav, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Baník ztratí ve Zlíně, Sparta od Boleslavi gól nedostane
Sportovci na sítích: Karlos ukázal nahou Lelu, Cibulková se kaje kvůli očkování
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropské fotbalové soutěže se tento víkend nesly ve znamení vzpomínek na argentinskou legendu Diega Maradonu. Jeden z nejlepších hráčů historie zemřel ve středu v 60 letech na selhání srdce. Jeho bývalý protihráč Carlo Ancelotti před zápasem svého Evertonu sotva zadržoval slzy, Lionel Messi zase oblékl Diegův ikonický dres z Newell's Old Boys.V anglické Premier League se fotbalisté Manchesteru City a Burnley rozehřívali za zvuků písně Live is Life rakouské skupiny Opus. Při ní Maradona předvedl v roce 1989 před zápasem Neapole v Poháru UEFA nezapomenutelnou rozcvičku plnou technických fint, jejíž záznam je hitem YouTube.

Hráči a trenéři City a Burnley poté ve stoje tleskali, když na obrazovce na stadionu běželo Maradonovo úchvatné sólo ze čtvrtfinále MS 1986 proti Anglii, jež bylo později vyhlášeno nejkrásnějším gólem historie mistrovství světa.

Před utkáním s Leedsem zase jen těžko skrýval emoce trenér Evertonu Carlo Ancelotti. Italský kouč měl při vzpomínce na Maradonu oči zalité slzami a na závěr potlesku se pokřižoval. Ancelotti hrál proti Maradonovi v italské lize a poté trénoval jeho osudový klub SSC Neapol.

Jeden z Diegových nástupců, Lionel Messi , v zápase Barcelony s Osasunou (4:0) slavil svou závěrečnou branku tím, že navlékl Maradonův dres z týmu Newell's Old Boys. Právě v něm obě argentinské ikony vyrůstaly.

Fotbalová Neapol vzdala v zápase s AS Řím hold Maradonovi. Zvítězila pro něj 4:0
Fotbalová Neapol vzdala v zápase s AS Řím hold Maradonovi. Zvítězila pro něj 4:0

Zápasy italské Serie A začínaly minutou ticha a všichni hráči měli na dresu černou pásku. Symbolicky v 10. minutě každého zápasu se na obrazovkách opět objevila Maradonova fotografie, k připomínce jeho typického čísla na dresu.

Největší vzpomínková gesta se očekávala od Neapole, se kterou Maradona spojil nejlepší část své kariéry a dovedl ji ke dvěma titulům. "Pertenopei" vyhráli v neděli večer 4:0 nad AS Řím ve vzpomínkových dresech, které si připomínaly Maradonovu éru, střelci v čele s Lorenzem Insignem slavili přímo s dresem s Diegovou jmenovkou.

Fotbalová Neapol vzdala v zápase s AS Řím hold Maradonovi. Zvítězila pro něj 4:0

Také v bundeslize si Maradonu připomínali minutou ticha a fotografiemi na světelných tabulích včetně té s pohárem pro mistra světa po finále v Mexiku 1986, v němž Argentina porazila tehdejší Západní Německo. Na stadionu Unionu Berlín se hlasatel rozloučil s legendárním fotbalistou v jeho rodné řeči: „Hasta siempre, compaňero“ (Navždy sbohem, příteli).

Samozřejmostí bylo loučení v jednom z jeho osudových klubů. Boca Juniors nechala rozsvícenou Diegovu prázdnou VIP lóži, jeho nejstarší dcera dalma sledovala se slzami v očích zápas na stadionu La Bombonera, který byl ověšený Maradonovými podobiznami.

Maradonova dcera Dalma v slzách sledovala zápas Bocy Juniors

Na Maradonu se ale nevzpomínalo jen při fotbale. Památku sportovní legendy dnes uctili ragbisté Nového Zélandu, jejichž kapitán před zápasem proti Argentině položil do středu hřiště černý dres s číslem 10 a Maradonovou jmenovkou a poté tým All Black předvedl tradičně bojový tanec haka.

ANKETA redaktorů Sportu o Maradonovi: Úkaz, z dnešních hráčů se mu vyrovná jen Messi

Pět největších momentů Maradonovy kariéry: Sólo století, Boží ruka i dopingová aféra

Kubík o Maradonovi: Jsem smutný. Ve své době byl nejlepší

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud