Fotbal počká! Brazilci odložili výkop, na hřišti přistávaly vakcíny | iSport.cz
1. března 2021 • 12:20

Fotbal počká! Brazilci odložili výkop, na hřišti přistávaly vakcíny

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hlášky kola: Příbram už má šnorchl, Rada naopak bude potřebovat nový chrup
Třinec - Liberec: Jelínek za faul na Stránského dostal trest do konce utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výkop zápasu mezi Atletico Clube a Vitorií ve fotbalové lize brazilského státu Bahia musel být posunut z nečekaného důvodu. Hráči přerušili rozcvičku a přesunuli se do útrob stadionu, zatímco na trávníku přistávala helikoptéra s vakcínami proti koronaviru.Hráčům obou týmů bylo zhruba půl hodiny před plánovaným začátkem zápasu oznámeno, že musí okamžitě ukončit rozcvičku a odejít ze hřiště. Ze 115 kilometrů vzdáleného Salvadoru totiž právě cestovaly vakcíny proti koronaviru. Helikoptéra, která je přenášela, potřebovala dost prostoru na přístání, tak bylo zvoleno právě fotbalové hřiště.

Jak informuje server ge.globo, přesunutí cenného nákladu do aut zabralo sotva pět minut. Vrtulník ale zůstal na trávníku déle, ještě deset minut před plánovaným výkopem tam stále byl. Posádka totiž čekala na další instrukce před odletem. Výkop tak musel být o několik minut posunutý.

Brazílie musí využít každé možnosti, jak zrychlit vakcinaci. Jihoamerická země patří mezi nejvíce zasažené covidem. Zákeřný virus připravil o život už 255 tisíc Brazilců, naočkované ale není ještě ani procento z více než dvousetmilionové populace

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud