4. října 2023 • 13:40

Poborský o životě po kariéře: Práce pro svaz dává logiku. Derby bylo ostuda

Autor: mrs
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Stálo mě to nehty, ale hrajme v zimě, říká Sionko. Co dál s Krejčím a Kováčem?
Jakub Tomeček o sportovní střelbě, spolupráci s trenérem i blížící se olympiádě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak vypadá život Karla Poborského po hráčské kariéře? O tom promluvil na sportovně-byznysové konferenci Sport Alive. V exkluzivním rozhovoru pro iSport.cz prozradil také to, co říká na výkony Dynama České Budějovice a jak hodnotí zářijové derby pražských S.Patří k největším postavám českého fotbalu. Během kariéry prošel Spartou, Slavií i věhlasnými evropskými kluby Manchester United, Benfica Lisabon a Lazio Řím. V současné době pracuje pro FAČR jako ředitel úseku elitní mládeže. Práce pro český fotbal pro něj byla prý logickým vyústěním situace.

„Byl jsem ve fázi, že jsem velice těžko hledal motivaci k fotbalu. Bylo pro mě nasnadě, že překročím linii, stanu se bafuňářem a ve fotbale zůstanu dál. Bafuňáře jsem začal dělat už během aktivní kariéry. Sedět na dvou židlích, ale dohromady vůbec nešlo. Takže se mi vlastně ulevilo,“ líčí Poborský ve videu iSport.cz

Ačkoliv v současné době pracuje pro oblast mládeže, stále bedlivě sleduje také dění v mužském fotbalu. Neuniklo mu ani derby pražských S, po kterém udělila disciplinární komise čtyřem hráčům tvrdé tresty. „To byla ostuda, musím říct, že mi z toho bylo strašně smutno. Doufám, že tohle už nikdy neuvidíme.“

Zároveň se zastavil u "svého" českobudějovického Dynama, v němž začal i skončil profesionální kariéru a jehož hráčem (ve druhé lize) byl, když se s českou reprezentací účastnil MS 2006. "Není to teď dobré, prezentují se naivním fotbalem. Snaží se sice rozehrávat, zakládat útoky, nekopou míče někam dopředu, což je sympatické. Jenže se hraje na góly, na body, a obojí jim chybí. Jestli něco nezmění, těžko z toho spodku tabulky budou utíkat," uzavřel. 

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud