21. dubna 2008 • 00:00

A teď zvládnout Brno!

GAMBRINUS LIGA: VÝHRA OSTRAVY Baník je na Bazalech suverénní, v sobotu to odnesly České Budějovice OSTRAVA - Baník Ostrava zvládl další domácí zápas v řadě, v němž pro jeho hráče neexistovala jiná varianta než vítězství. Podobně jako předtím Jablonec a Žižkov tentokrát ani České Budějovice mnoho nároků na úspěch na Bazalech neměly. Baník vyhrál 2:0 a teď jej čeká jeden z klíčových duelů jara. Zápas s Brnem. Pořadí v ligové tabulce se už jistou dobu vyvíjí tak, že je jasné, že o třetím místu a tedy jistotě postupu do Poháru UEFA se rozhodne mezi Baníkem, Brnem a Teplicemi. Zatímco jarní zápas v Teplicích má Ostrava už za sebou, duel v Brně ji čeká. Bude se hrát za týden. A tak není divu, že i útočník Václav Svěrkoš po zápase s Budějovicemi přiznal: "Ne že bychom České Budějovice podceňovali a na zápas s nimi celý týden nemysleli, ale všichni víme, že to utkání v Brně se už blíží, takže samozřejmě jsme o tom už mluvili. I když nás ještě čekaly právě Budějovice." Pondělní utkání Ostravy v Brně totiž může o tom, kdo nakonec skončí třetí, výrazně napovědět, ne-li rozhodnout. "Půjde tam totiž nejen o tři body, ale také o vzájemný zápas, který může za určitých okolností hrát klíčovou roli," řekl trenér Baníku Karel Večeřa. Přestože Ostrava po většinu první půle nic zajímavého nepředváděla, České Budějovice toho nedokázaly využít. "Snažili jsme se kombinovat, ale chyběla tomu finální přihrávka," poznamenal František Straka, českobudějovický trenér. *** 26. KOLO GAMBRINUS LIGY OSTRAVA 2 Č. BUDĚJOVICE 0 Poločas 1:0 b Vašek 5 o Řezník 5 o Neuwirth 6 o Bolf 6 o Čoupek 6 z Rajtoral 4 z Marek 6 z Otepka 6 z Tchuř 7 ú Svěrkoš 6 ú Magera 4 Trenér: Večeřa b Křížek 5 o Leština 2 o Horejš 5 o Hunal 6 o Žižka 6 z Mezlík 5 z Vozábal 3 z Homoláč 4 z Hílek 5 z Plocek 6 ú Svátek 4 Trenér: Straka FAKTA ZÁPASU Branky: 2. Svěrkoš, 68. Zeher. Rozhodčí: Kocián - Chytil, Kubáň. ŽK: Magera, Mičola - Homoláč, Horejš. Střely na branku: 5:1 Rohy: 4:3. 6805 diváků. Poločas: 1:0. Střídání: 61. Zeher za Mageru a Mičola za Rajtorala, 80. Lukeš za Svěrkoše - 58. Dolejš (4) za Mezlíka, 75. Ondrášek za Svátka, 75. Peroutka za Leštinu. MUŽ ZÁPASU DANIEL TCHUŘ vybojoval obrovské množství míčů, neustále tlačil hru směrem dopředu a nakonec přihrál Zeherovi na gól. Zejména díky jeho aktivitě byl Baník netradičně výrazně aktivnější na své levé straně než na pravé. VERDIKT RICHARDA ŠÍMY OSTRAVA 6 Č. BUDĚJOVICE 4