Chce vůbec někdo postoupit? | iSport.cz
21. dubna 2008 • 00:00

Chce vůbec někdo postoupit?

Opava pustila na první příčku znovu tým Bohemians Praha, trápili se také další favorité PRAHA - Záhadné výsledky ve druhé fotbalové lize pokračují. Jako by se do Gambrinus ligy nikomu nechtělo. Opava už potřetí na jaře doma selhala, tentokrát s Bohemians Praha, kteří se opět ujali vedení a zřejmě jako jediní dávají okatě najevo, že by je postup zajímal. Ostatní? Kromě Opavy nezískala bod ani Příbram (už v pátek) a včera také Slovácko. Jen Hradec Králové se nenápadně přiblížil čelu tabulky. OPAVA-BOHEMIANS PRAHA 0:1 Vynikající výkon brankáře hostů Wintera a žalostná koncovka jsou příčiny už třetí jarní domácí porážky Slezanů. Jen za první poločas si totiž svěřenci trenéra Nečka vypracovali pět brankových příležitostí, v koncovce je střelci Opavy ale řešili buď velmi nepřesně, nebo je vychytal gólman. Také ve druhých 45 minutách byli Slezané herně lepším mužstvem, do kolen je ale poslal v 52. min. hlavou Turtenwald po centru Grznára. Domácí se ale po tomto gólu nepoložili, opět zatlačili Pražany před jejich pokutové území, v koncovce jim znovu ale nepřálo štěstí. Příležitosti Bartesky ze 77., Janoviaka v 82. a hlavně pak neproměněná penalta Půdou v minutě 86., byly situace, které při troše štěstí se proměnit měly. Branka: 52. Turtenwald. Rozhodčí: Franěk (známka 8) - Wilczek, Štěrba. ŽK: Grznár. 3 012 diváků. Poločas 0:0. OPAVA: Novák - Uvíra, Mezlík, Pejša, Víšek - Zapletal, Barteska, Wirth (77. Janoviak), Kiša - Halaška (67. Půda), Kozák. Trenér Jiří Neček. BOHEMIANS PRAHA: Winter - Macháček, Turtenwald, Lencevič, Grznár - Fenyk, Zoubek (88. Jandzik), Kwame, Galbavý (85. Birhanzl) - Ibe (90+1. Majer), Brzezina. Trenér Luboš Urban. Nejlepší hráči: Barteska - Winter, Kwame. BOHUMIL GOJ DUKLA-HLUČÍN 1:3 Tahle porážka může Duklu mrzet. Brzy se dostala do vedení, jenže pak už v koncovce kolabovala. Už v jedenácté minutě skóroval domácí Nečas po hezké kombinaci Svatonského s Kulvajtem. Jako by ale odstartoval trápení Dukly. Minutu před půlí totiž Kulvajt v šanci promáchl a vzápětí Svatonský zblízka zazdil tutovku i pojištění náskoku. Trest se dostavil vzápětí po spolupráci hlučínských stoperů. Přetažený centr vrátil před branku Švrček a pohotový Sáblík se nemýlil. Dukla i dál šturmovala do útoku, jenže v koncovce jí nebylo přáno. Gól tak dali hosté z penalty nařízené poté, co míč zasáhl ruku sedícího Rychlíka. Dukla se dál rvala aspoň o bod, jenže Palša ani Kunc pokusy mezi tyče nevtěsnali. Zoufalý nápor pak uťal povedeným lobem střídající Bohdan, který zpečetil výhru hostů. Branky: 11. Nečas - 45. a 74. z pen. Sáblík, 90+5. Bohdan. Rozhodčí: Mikel (známka 6) - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Rada - Sáblík. 311 diváků. Poločas 1:1. DUKLA: Rada - Buryán (78. Kunc), Palša, Kuděla, Rychlík - Michal, Hubka, Adam, Svatonský -Kulvajt, Nečas (84. Hanus). Trenér Günter Bittengel. HLUČÍN: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Švrček, Barcal - Žižka, Melecký (68. Kovář), Prokeš, Koubek (63. Moravčík) - Galajda, Vaculík (81. Bohdan). Trenér Petr Samec. Nejlepší hráči: Nečas - Sáblík, Švrček. RENÉ MACHÁLEK KRČ-ÚSTÍ NAD LABEM 2:2 V nastaveném čase urvala Krč zásluhou šťastné teče gólmana Diviše, který se vydal do útoku, remízu s Ústím. Bitva týmů namočených do boje o záchranu tak neměla vítěze a potěšila nejvíc konkurenty ze spodních příček tabulky. V první půli se hrál nepohledný fotbal a za pozornost stála jen 22. minuta. Rychlý útok hostí totiž zastavil Nešpor jen za cenu faulu na Mahmutoviče a po červené kartě musel z placu. V úvodu druhé půle se číselná převaha Severočechů projevila brankově. Během deseti minut vedli 2:0. Nejprve se prosadil Benčík. Po centru, na který jinak dobře chytající Diviš nedosáhl, z úhlu dostal hosty do vedení. Poté po faulu Bureše na Vondráška přidal druhý gól z penalty Fousek. Tentýž hráč si v 86. minutě tuto roli zopakoval, ale podruhé nad Divišem nevyzrál. Gólman jeho střelu vyrazil. To již bylo za stavu 1:2, když za domácí skóroval po rohu Dubského hlavou Horkavý. V infarktovém závěru se oslabeným Pražanům podařilo vyrovnat. Branky: 65. Horkavý, 90(+2). Diviš - 49. Benčík, 59. Fousek z pen. Rozhodčí: Matějek (známka 8). ŽK: Diviš, Šmerda - Džuban, Hanzlík. ČK: 22. Nešpor. 268 diváků. Poločas 0:0. KRČ: Diviš - Šmerda, Nešpor, Horkavý, Soukup - Kordiak (77. Houštecký), Pikl, Dubský, Bureš (81. Tomko) - Dejmek (59. Matějka), Hubený. Trenér Juraj Šimurka. ÚSTÍ NAD LABEM: R. Novák - Dvořák, Džuban, Pimpara, Hanzlík - Vondrášek (90. T. Novák), Šmrha (79. Procházka), Valenta, Benčík (77. Mašanský) - Fousek, Mahmutovič. Trenér Svatopluk Habanec. Nejlepší hráči: Pikl, Diviš - Fousek. ZDENĚK MÜLLER HFK OLOMOUC-FULNEK 1:2 Bitvu plnou útočného fotbalu pro sebe nakonec v závěru urvali hosté. Festival neproměněných šancí ukončil v 65. minutě stoper hostů Kovář, který zblízka hlavičkoval přesně k tyči. Za chvíli ovšem domácí záložník Ševela ranou z 25 metrů vyrovnal. Tentýž hráč měl na kopačce vítězství, ale v 77. minutě z bezprostřední blízkosti trefi l jen brankáře. Chvíli před koncem rozhodl Vyskočil, který si naběhl před domácí branku a střelou do protipohybu Doležala zajistil Fulneku cenné vítězství. Branky: 69. Ševela - 65. Kovář, 89. Vyskočil. Rozhodčí: Makovička (známka 6). ŽK: Jakubovič, Lukášek - Smutný, Král, Lukaštík, Slončík, Vyskočil. ČK: 86. Dadák. 548 diváků. Poločas 0:0. OLOMOUC: Doležal - Lošťák, Lukášek, Zlatohlavý, Josefík (58. Dadák) - Spáčil (84. Janeček), Jakubovič, Ševela, Krutý - Kropáček (46. Korčian), Vodák. Trenér Tomáš Uličný. FULNEK: Pospěch - Král, Krása, Kovář, Kapralík - Vyskočil, Pavlík, Slončík (90. Staš), Vajda - Smutný (87. Malohlava), Lukaštík. Trenér Václav Daněk. Nejlepší hráči: Krutý - Kovář, Vajda. JAN ANDRÉS TŘINEC-SOKOLOV 1:0 V utkání sice měli herně navrch domácí, ale jako už poněkolikáté zahazovali i nemožné. Šance Doubka v 5., Malíře ve 38. a Macečka o minutu později se totiž při větší koncentraci zahodit nedaly. Stejný vývoj pak měl i poločas druhý, ve kterém Třinečtí byli opět častěji nastěhováni před pokutovým územím Sokolova, dát gól se ale domácím podařilo až v 77. minutě. Doubek si na hranici velkého vápna narazil míč s Bergrem, který levačkou ze značky pokutového kopu prostřelil vše co stálo v cestě. Branka: 77. Berger. Rozhodčí: Adámek (známka 7). ŽK: Lipčák, Cieslar, Berger, Veselý. 812 diváků. Poločas 0:0. TŘINEC: Lipčák - Lisický, Hupka, Chlebek (17. Pindor), Martinčík - Malíř (68. Lukšík), Cieslar, Berger, Konečník - Maceček (39. Veselý), Doubek. Trenér Miroslav Kouřil. SOKOLOV: Bertelman - Kaplan, Kura, Hájovský, Mach - Salák (67. Jiráček), Javorský, Čada, Poděbradský - Mlika, Duchnič. Trenér Martin Hašek. Nejlepší hráči: Berger, Cieslar - Poděbradský. BOHUMIL GOJ HRADEC KRÁLOVÉ-VÍTKOVICE 1:0 Úvodních patnáct minut měli domácí velkou převahu. Do šancí se dostali Němeček a Pilař, ale výborný gólman Vaclík se vyznamenal. Vítkovice pečlivě bránily a spoléhaly hlavně na standardní situace. Ve 25. minutě domácí brankář Podhajský nadvakrát zlikvidoval trestný kop Pulkerta. Po změně stran Hradec zvýšil obrátky a přišly i gólové šance. Nejdříve Krejcar ale svoji příležitost hlavou neproměnil. Udeřilo až v 75. minutě, kdy trestný kop Diana obrana Vítkovic ještě odvrátila, ale Němeček prodloužil hlavou na Pilaře, který opět hlavou přehodil hostujícího gólmana. Branka: 75. Pilař. Rozhodčí: Hájek (známka 6). ŽK: Vít, Čupr, Dvořák - Mikulenka. 1100 diváků. Poločas 0:0. HRADEC KRÁLOVÉ: Podhajský - Pospíšil, Němeček, Wozniak, Čupr - Rezek, Vít, Krejcar (68. Dvořák), Dian (81. Chleboun) - Schulmeister (76. Zbončák), Pilař. Trenér Pavel Malura. VÍTKOVICE: Vaclík - Hrdlovič, Doležal, Švehla, Mikulenka - Valášek (78. Plešek), Motyčka, Pulkert (88. Lokša), Novák - Prohaszka, Fromelius (68. Schön). Trenér: Alosi Grussmann. Nejlepší hráči: Němeček, Dian, Pilař. ČÁSLAV-SLOVÁCKO 2:1 Čáslavi se podařilo ukončit sérii tří domácích porážek, naopak Slovácko nepřerušilo svoji šňůru jarních nezdarů na hřištích soupeřů. Hosté přitom měli blíže k prvnímu gólu, Čtvrtníček ale chybu obrany nepotrestal. Ke gólu Slovácka nevedl ani brejk po trestném kopu soupeře, protože Šultésovu střelu stihl domácí gólman Havránek vyrazit. V 16. minutě se už skóre měnilo, ale na druhé straně. Po rohu vyřešil gólem nepřehlednou situaci v malém vápně Slovácka Vošahlík. Druhý poločas začal opět šancí Slovácka; Gondovu střelu Havránek vyškrábl jen ke Čtvrtníčkovi, který z dorážky trefi l břevno. A tak znovu udeřili domácí. V 62. minutě se Kocourek prodíral do šestnáctky, Šimáček ho fauloval a Strnad z pokutového kopu zvýšil. Ani druhý inkasovaný gól hosty neotřásl, měli další šance. Při centru z trestného kopu Havránek vyběhl daleko z brány, ale Šultésův lob vyhlavičkoval Mráz. Gólem neskončily ani dva následné závary v čáslavské šestnáctce. Slovácko se dočkalo až v 72. minutě, kdy Gonda po průniku středem obrany nadvakrát překonal Havránka. Další nápor Čáslavští přestáli, ale při hlavičce Činčaly Havránek se štěstím vytlačil míč na roh. Branky: 16. Vošahlík, 62. Strnad z pen. - 72. Gonda. Rozhodčí: Bílek (známka 6). ŽK: Strnad, Haniak, Vošahlík - Šimáček, Lysoněk, Čtvrtníček, Grim, Němčický, Činčala. 1023 diváků. Poločas 1:0. ČÁSLAV: Havránek - Haniak, Mráz, Skoupý, Hozda - Kurák, Skopalík, O. Sedláček, Kocourek (89. Jiroušek) - Vošahlík (74. Veselý), Strnad. Trenér Pavel Medynský. SLOVÁCKO: Bolek - Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk (58. Činčala) - Čtvrtníček, Fischer (81. Stýskala), Grim, Gonda - Šultés, Matůš. Trenér Leoš Kalvoda. Nejlepší hráči: Havránek, Vošahlík - Čtvrtníček. PŘEDEHRÁNO V PÁTEK JIHLAVA-PŘÍBRAM 2:0 TABULKA II. LIGY 1. Bohemians Pr. 22 12 5 5 32:27 41 (+8) 7 4 0 21:10 25 5 1 5 11:17 16 2. Opava 22 11 5 6 33:21 38 (+2) 8 1 3 19:9 25 3 4 3 14:12 13 3. Slovácko 22 10 7 5 29:17 37 (+4) 8 2 1 17:3 26 2 5 4 12:14 11 4. Hradec Kr. 22 9 9 4 26:17 36 (+3) 7 2 2 17:6 23 2 7 2 9:11 13 5. Fulnek 22 9 9 4 24:22 36 (+3) 7 4 0 17:5 25 2 5 4 7:17 11 6. Příbram 22 9 8 5 24:14 35 (+2) 5 6 0 18:6 21 4 2 5 6:8 14 7. HFK Olomouc 22 9 7 6 28:25 34 (+1) 8 1 2 18:9 25 1 6 4 10:16 9 8. Jihlava 22 8 7 7 31:26 31 (-2) 6 3 2 19:8 21 2 4 5 12:18 10 9. Sokolov 22 7 9 6 20:18 30 (-3) 6 5 0 15:6 23 1 4 6 5:12 7 10. Hlučín 22 7 7 8 23:22 28 (-2) 3 5 2 9:6 14 4 2 6 14:16 14 11. Čáslav 22 7 6 9 25:26 27 (-9) 5 2 5 16:11 17 2 4 4 9:15 10 12. Dukla 22 6 5 11 26:34 23 (-10) 4 4 3 15:14 16 2 1 8 11:20 7 13. Vítkovice 22 6 4 12 24:34 22 (-11) 4 3 4 19:15 15 2 1 8 5:19 7 14. Třinec 22 6 4 12 16:34 22 (-11) 4 2 5 11:16 14 2 2 7 5:18 8 15. Ústí n. L. 22 5 4 13 21:36 19 (-11) 4 2 4 11:10 14 1 2 9 10:26 5 16. Krč 22 2 10 10 19:28 16 (-17) 1 7 3 12:13 10 1 3 7 7:15 6 Příští kolo - pátek 25. dubna - 16.30: Vítkovice-HFK Olomouc. Sobota 26. dubna - 10.15: Sokolov-Opava, Bohemians Praha-Čáslav. 17.00: Hlučín-Hradec Králové, Fulnek-Krč. 19.00: SlováckoJihlava. Neděle 27. dubna - 17.00: Ústí n. L.-Dukla, Příbram-Třinec.