Euro 2012 má problémy | iSport.cz
22. července 2008 • 08:40

Euro 2012 má problémy

Autor: ČTK
Michel Platini
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Evropská fotbalová unie (UEFA) podle britského listu Daily Telegraph sondovala u německého svazu, zda by byl ochoten stát se v případě potřeby spolupořadatelem ME v roce 2012.Příští kontinentální šampionát by se měl konat v Polsku a na Ukrajině, která však má s přípravami velké problémy. Plánovaná výstavba stadionů a infrastruktury v zemi nabírá hrozivé zpoždění. Podle německého svazu však zatím UEFA krizový plán oficiálně nepřipravuje. "V této otázce nás UEFA nijak nekontaktovala a nedostali jsme žádnou oficiální žádost," řekl agentuře DPA generální sekretář svazu Wolfgang Niersbach.

Poláci by podle britského listu mohli uspořádat šampionát se svým západním sousedem Německem, kde se před dvěma lety uskutečnilo fotbalové mistrovství světa. V souvislostmi s náhradními pořadatelskými městy se mluví o Berlínu, Hamburku a Lipsku.

Předseda UEFA Michel Platini v červnu poprvé oběma pořadatelským zemím pohrozil, že mohou o turnaj přijít, pokud nezaručí výstavbu stadionů v metropolích Varšavě a Kyjevě. Nedávno obě země navštívil, postup příprav posuzovala rovněž inspekce UEFA. Konečné rozhodnutí by mělo padnout na konci září na zasedání výkonného výboru UEFA v Bordeaux.


 

Témata:  sport, fotbal, Euro, 2112, Německo
Články odjinud


Články odjinud