17. dubna 2013 • 22:55

Petružálek nahradil Ovečkina: Vyhrál bodování v mistrovském Dynamu

Autor: mjk
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Když se stadion změní ve válečnou zónu: divoké scény z tribun!
TOP góly 9. kola: ukrajinské torpédo U Nisy i Zorvanova paráda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přišel v nezáviděníhodné situaci - měl zalepit díru v sestavě po superhvězdě Alexandru Ovečkinovi, který s koncem výluky zmizel v NHL. A Jakub Petružálek tuhle výzvu zvládl! S bilancí 16 bodů (9+7) v 19 zápasech ovládl týmovou produktivitu Dynama Moskva v play off a poprvé zvedl nad hlavu Gagarinův pohár pro vítěze KHL.Ještě ve službách Chabarovsku zazářil dokonce i v Utkání hvězd, kdy výhru Východní konference podpořil gólem a dvěma asistencemi. V tu dobu už ale věděl, že jeho štace ve městě u hranic s Čínou končí.

V lednu totiž ohlásila zámořská liga záchranu sezony a z Ruska se stěhovaly největší hvězdy, včetně kapitána moskevského Dynama Alexandra Ovečkina. Ambiciózní klub a obhájce titulu povolal jako hlavní posilu právě produktivního rodáka z Litvínova.

Ilja Gorokhov, Marek Kvapil a Jakub Petružálek slaví výhru v rozhodujícím utkání finále play off KHL nad Traktorem Čeljabinsk Ilja Gorokhov, Marek Kvapil a Jakub Petružálek slaví výhru v rozhodujícím utkání finále play off KHL nad Traktorem ČeljabinskFoto Profimedia.cz

„Je fajn hrát v tomto místě, nikam daleko se nelétá, což mi ponechá síly. A play off mi pomůže lépe se připravit na mistrovství světa,“ přemýšlel tehdy nahlas stabilní člen reprezentační družiny Aloise Hadamczika.

Sedmadvacetiletému křídelníkovi ale adaptace trvala dlouhou dobu. Ve zbývajících 10 zápasech základní části si připsal pouhé dvě asistence, na ledě trávil průměrnou čtvrthodinu.

V rozhodující části sezony však Petružálek doslova ožil. Nejvíce zazářil hned v prvním kole Gagarinova poháru. Ambiciózní Slovan Bratislava vyprovodil ve čtyřech zápasech pěti góly, navrch přidal dvě asistence a stal se hlavní osobností série. Přitom před začátkem play off čekal na gól dlouhých dva a půl měsíce!

Společně s obráncem Filipem Novákem se trefil při posledním čtvrtfinále proti CSKA, které vyřadilo v prvním kole Lev Praha. Při šestém semifinále zase těžil z jeho tří přesných pasů i autor hattricku a další Čech v týmu Marek Kvapil. Dynamo postoupilo do finále KHL přes vítěze základní části SKA Petrohrad.

Přesto dvě méně produktivní série odsunuly oba české střelce oficiálně až do čtvrtého útoku, ale jejich čas na ledě se s průběhem finále a přibývajícími body zvětšoval. Tažení za vysněným pohárem zakončil Petružálek s devíti góly a sedmi asistencemi, nikdo z týmu neměl víc. Hned za ním skončil v týmové produktivitě Kvapil (8+7).

Obrovskou radost z titulu měl i sám Ovečkin, který prostřednictvím svého Twitteru ihned přispěchal s emotivní gratulací.

Dlouho nedoceněný bojovník Petružálek se dočkal zasloužené odměny. O svou parádní formu by se měl bezpochyby pochlubit na následujícím světovém šampionátu.

Nepopsatelná euforie se šampaňským. Hráči Dynama Moskva slaví titul v KHL
Nepopsatelná euforie se šampaňským. Hráči Dynama Moskva slaví titul v KHL

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud