17. června 2015 • 09:19

Slovan Bratislava se vzpamatovává, do KHL láká trenéra Kýhose

Autor:
Vladimír Kýhos po sezoně skončil v brněnské Kometě
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stáli v bahně s hlavou namočenou, sotva dýchali. Teď však hokejový Slovan obepínají plusové zprávy. Podle informací Sportu hrdý bratislavský klub ustojí vleklé finanční trable a i v příští sezoně bude cestovat po Rusku jako tým KHL. Nejspíš s Vladimírem Kýhosem na palubě!Zkušený hokejový náčelník v posledních době absolvoval s lídry Slovanu přímá a detailní jednání, k uzavření dohody by mohlo dojít v příštích dnech. „Se Slovanem jsem v jednání, víc k tomu zatím nelze říci,“ reagoval oslovený expert na dotaz Sportu.

Od listopadu dlužili hráčům na výplatách, v Kontinentální lize paběrkovali, poslední sezonu sbírali hordu porážek, aby se nakonec dokodrcali na 26. místo tabulky otevřené ruské ligy. Světlo na konci tunelu? Jedině s kvalitním dalekohledem. Máloco nasvědčovalo tomu, že Slovan povstane a nebude se muset vrátit do slovenské soutěže. Z toho důvodu vedení atakovalo i český hokejový svaz, aby mu našel cestu do extraligy. Nestalo se. Později se hovořilo o kontaktech na rakouskou EBEL…

Nakonec zřejmě zůstane vše při starém. Připravovaný příchod zatím utajovaného, zato však movitého ruského investora s kvalitními známostmi na politické kádry v moskevské centrále, má rozhárané věci urovnat, nabídnout solidní budoucnost v podobě ekonomické stability.

A tu výkonnostní by měl dostat na starost bývalý kouč Komety, jenž má nahradit Fina Petri Matikainena.

Osmapadesátiletý Kýhos koncem dubna ukončil angažmá v Brně, které mu nenabídlo prodloužení kontraktu. S brněnským týmem, který vedl společně s Martinem Pešoutem a Karlem Beranem, dosáhl letos na bronzovou, loni na stříbrnou příčku. Místo Vladimíra Kýhose angažovala Kometa bývalého trenéra národního mužstva Aloise Hadamczika.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze