8. března 2016 • 21:20

Napětí nekončí. Kovalčuk je zpět, ale novináře ignoroval

Autor:
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pár dní zpět se zdála jeho situace téměř bezvýchodná. Ruský kanonýr Ilja Kovalčuk byl vyhozen z týmu zkraje předchozí série s Jaroslavlí, když se nepohodl s asistentem kouče SKA Vladimirem Fedosovem. Pro ruský hokej rázem neexistovalo nic jiného. Proč hráč s ročním příjmem 15 milionů dolarů skončil na tribuně? Hrozí návrat ruského patriota zpět do NHL?Počáteční velký humbuk pod názvem „rebel Kovalčuk“ však zničehonic utichl a ruský útočník se v pondělí v tichosti vrátil do sestavy svého Petrohradu. SKA v prvním čtvrtfinálovém utkání Gagarinova poháru uspěl na ledě Dynama Moskva 3:2, a tak se může zdát, že najednou je vše v nejlepším pořádku.

Ne tak docela! Pozápasové dění kolem obhájců trofeje jasně ukazuje, že situace má k ideálu opravdu daleko. Kontroverzní střelec po utkání odmítl opětovné výzvy k rozhovoru a zahalen v kapuci před ruskými novináři v rychlosti zmizel v klubovém autobusu. 

VIDEO: Podívejte se na Kovalčukovu ignoraci ruských novinářů

Vysvětlovat šokující návrat do rozjetého týmu evidentně nechtěl!

Kovalčuk si ve vítězném comebacku nepřipsal ani bod a krom jedné střely nebyl pro domácí obranu příliš nebezpečný. Ani trenér Petrohradu Sergei Zubov na tiskové konferenci nebyl sdílnější.

Na otázku, jestli byl spokojen s výkonem dvaatřicetiletého útočníka, stroze odvětil. „Ano“. Další dotazy na kontroverzní situaci ignoroval, jen poznamenal, že se bývalý kapitán SKA na utkání dobře připravil.

Situace začíná být hodně zajímavá. Spekulace o Kovalčukově návratu do NHL najednou rázně utichly. Proto bude hodně zajímavé sledovat, jak se v budoucnu k situaci vyjádří sám všemi kritizovaný Kovalčuk.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze