Sekáč poprvé bodoval ve finále KHL, Kazaň ale prohrála na ledě CSKA

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Kazaně poprvé ve finále Kontinentální ligy prohráli. Po dvou domácích vítězstvích dnes Ak Bars podlehli na ledě CSKA Moskva 2:3 v prodloužení, v 73. minutě rozhodl zápas gól Kirilla Petrova. První bod ve finálové sérii si připsal kazaňský útočník Jiří Sekáč, který přihrál na první branku hostů.

Nejproduktivnější český hráč v play off KHL Sekáč přitom do finále naskočil po zranění ze čtvrtfinálové série s Magnitogorskem a následné pauze. V 17. minutě asistoval u vyrovnávacího gólu Antona Landera na 1:1 a ve vyřazovací části ligy si vylepšil bilanci na čtyři branky a devět finálních přihrávek.

Hosté se ještě před koncem úvodní třetiny dostali v přesilovce do vedení, CSKA ale v 39. minutě vyrovnal. Prodloužení pak po dvanácti minutách ukončil druhým gólem v utkání Petrov a moskevský celek si po dvou těsných prohrách v Kazani připsal první finálový úspěch.