Sedlák prvním českým střelcem sezony KHL, nahrávali Hanzl a Jeřábek | iSport.cz
2. září 2019 • 20:01

Sedlák prvním českým střelcem sezony KHL, nahrávali Hanzl a Jeřábek

Lukáš Sedlák ozdobil premiéru v KHL gólem (archivní foto)
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Prvním úspěšným českým střelcem v novém ročníku Kontinentální hokejové ligy se stal Lukáš Sedlák. Útočník, který po třech letech opustil NHL, kde hrál za Columbus, skóroval při své premiéře v dresu Čeljabinsku. Ve 28. minutě vyrovnal na 2:2, ale Traktor i s další českou posilou z NHL Tomášem Hykou nakonec prohrál 2:4. U první branky vítězů asistoval obránce Jakub Jeřábek.

Brankář Jakub Kovář pomohl Jekatěrinburgu k vítězství nad Čerepovcem 3:2 v prodloužení 29 zákroky. Jeho tým v úvodu druhé třetiny prohrával 0:2. ale v třetí části vyrovnal a v 62. minutě rozhodl Vjačeslav Litovčenko. V dresu Čerepovce debutoval v KHL obránce Libor Šulák, který v minulé sezoně hrál za Detroit a především jeho farmu.

Bývalý trenér české reprezentace Josef Jandač zahájil svou druhou sezonu na střídačce Magnitogorsku porážkou 1:3 s Petrohradem.

Výsledky:

Čeljabinsk - Viťaz Podolsk 2:4 (Sedlák 1+0 - Jeřábek 0+1), Jekatěrinburg - Čerepovec 3:2 v prodl., Magnitogorsk - Petrohrad 1:3, Dinamo Minsk - Nižněkamsk 2:4, Dinamo Riga - Spartak Moskva 2:1 v prodl. (za hosty Hanzl 0+1), Dynamo Moskva - Nižnij Novgorod 3:2.