29. října 2008 • 17:51

Za smrtí Čerepanova nebyl doping

Autor:
Reklama
Alexej Čerepanov
TOP VIDEA
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za smrt devatenáctiletého ruského hokejisty Alexandra Čerepanova z Osmku, který zemřel před necelými třemi týdny při utkání KHL, nemůže doping.Informoval o tom ministr zdravotnictví pro moskevskou oblast po pitvě a testech, které provedla ruská antidopingová laboratoř.

Podle serveru gazeta.ru trvaly testy několik dní a nebyly při nich objeveny žádné stopy po zakázaných látkách. V těle talentovaného hokejisty byly nalezeny pouze přípravky používané k léčbě rýmy.

Spoluhráč Jaromíra Jágra z Omsku zemřel 13. října při utkání s Viťazem Čechov, když zkolaboval na střídačce na konci poslední třetiny. Vyšetřování komise KHL poté odhalilo, že hokejista zemřel na akutní selhání srdce v důsledku hypertrofické kardiomyopatie, což je onemocnění, při kterém dochází ke zvětšení srdečního svalu.

Podle viceprezidenta komise Vladimira Šalajeva bylo srdce mladého útočníka o více než dvě třetiny těžší než u zdravého člověka.

Případem se proto začalo zabývat státní zastupitelství, které vyšetřuje, jak mohl člověk s tak těžkým onemocněním vůbec hrát vrcholově hokej. Nemoc totiž u Čerepanova neobjevily prohlídky v zámořské NHL ani v Omsku.

V souvislosti s Čerepanovovou smrtí už také padly první tresty. Ředitel Viťazu Čechov Michail Děnisov dostal od vedení Kontinentální ligy doživotní zákaz působení v soutěži kvůli hrubým nedostatkům v zajištění lékařské pomoci, které při vzájemném duelu vedly k úmrtí Alexeje Čerepanova z Avangardu Omsk. KHL podobným způsobem postihla i ředitele čechovské haly Jurije Afoňkina.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, hokej, Čerepanov, dopingKlasická verze
Mobilní verze