Čerepanovova matka nechala postavit hokejovou halu | iSport.cz
26. prosince 2009 • 19:30

Čerepanovova matka nechala postavit hokejovou halu

Autor: ČTK
Alexej Čerepanov
TOP VIDEA
Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy
Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1 Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

V sibiřském Barnaulu byla otevřena hala s ledovou plochou, která nese jméno tragicky zesnulého hokejového útočníka Alexeje Čerepanova.Skromný stadion vybudovala v hráčově rodišti jeho matka z peněz, které dostala od Avangardu Omsk. Zaměstnavatel české hvězdy Jaromíra Jágra jí vyplatil dva roční platy, které by talentovaný hokejista dostal.

"To nejsou moje peníze, patří Alexejovi. Proto si je nemohu nechat," uvedla Margarita Čerepanovová. Díky jejímu synovi prý v Barnaulu vzrostl mezi dětmi počet zájemců o hokej, ale neměli kde trénovat.

Proto se rozhodla postavit za jedenáct milionů rublů (téměř sedm milionů korun) od Avangardu halu, v níž se bruslí na přírodním ledě. Světelnou tabuli zdobí velké fotografie jejího syna, jenž zemřel loni v říjnu v 19 letech při utkání Kontinentální ligy na selhání srdce.

Témata:  sport, hokej, khl, rusko, Čerepanov
 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud